Bugün sabah 09.05’teki meydana gelen zelzele toplumsal medyada gündem oldu. Sarsıntının Atatürk’ün 83’üncü mevt yıldönümünde meydana gelmesi de değişik bir rastlandı olarak dikkat çekti. Bu sabah saat 09.05’te Antalya’da meydana gelen sarsıntının koordinatlarındaki “1938” sayısı ise toplumsal medyada viral oldu.

Tabi bu zelzeleye farklı cephelerden farklı yorumlar geldi. Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün 83’üncü vefat yıl dönümünde yaşanan olayın saati ve sarsıntı koordinatlarındaki sayı ilgi topladı.

09.05’te meydana gelen sarsıntı toplumsal medyada gündeme oturdu

Sarsıntı ufak atlatıldı lakin sarsıntı olmasından çok yaşanan tesadüf dha çok ilgi çekti. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Zelzele Araştırma Enstitüsü tarafından yayınlanan zelzeleler listesinde sabah saatlerinde yaşanan zelzele açıkça görülebiliyor. Saat 09.05’te meydana gelen 1.8’lik sarsıntı birçok kesim tarafından dikkat çekti. Olay kısa müddette de toplumsal medyada isminden kelam ettirmeye başladı.

Zelzele Antalya’da meydana geldi. Kelam konusu sarsıntının boylam bedeli ise “30.1938” olarak tespit edildi. Böylesi bir tesadüf yaşanması bugün toplumsal medyada en çok konuşulan haberler ortasında yer aldı. Kimi kullanıcılar ise “Hiç bir manaya gelmeyen enteresan bir tesadüftür” yorumlarında bulundu. Kimileri ise olayın viral olmasını dalga konusu yaptı. “Hurafelere inananlar” biçiminde tweetler atan kullanıcılar da hayli fazlaydı.