Kimler Lazer Epilasyon Yaptırabilir, Etkileri Nelerdir?

Kıl köklerinin tekrar kıl üretemeyecek biçimde kalıcı olarak tahrip edilmesi işlemidir. Çeşitli renk, biçim ve tipteki kıl kökleri ve cilt rengi için geliştirilen farklı lazer epilasyon teknikleri mevcuttur. Bunların kombine olarak bir arada kullanılması lazer epilasyon antalya kliniklerinde başarıyı ve kalıcılığı büyük ölçüde etkilemektedir.

Tedavi tek seansta bitmemektedir. Uygulandığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ağırlıklı olarak 5 ile 10 seans arasında kesin sonucu vermektedir.

Lazer Epilasyonun Bir Zararı Var Mı?

Lazer epilasyon geçmişten günümüze tüylenme probleminin tedavisinde başarılı bir biçimde kullanılmaktadır. Doğru ortamlarda ve doğru kişilerce uygulanan bu tedavinin vücudumuza verdiği hiç bir zarar bulunmamaktadır. Ancak, yetkisiz ve deneyimsiz kişilerce uygulandığında cilt yanıklarına sebep olabileceğinden, lazer epilasyon antalya merkezinde uzman ve yetkili kliniklerde yapılmalıdır. Yanıkların tedavisi yapılmazsa kalıcı izler kalabilmektedir.

Lazer Epilasyonu Hamileler Yaptırabilir Mi?

Lazer epilasyon hamilelere ve anne karnında bulunan bebeklere bir zarar vermemektedir ama tedbir amacı ile uygulanmaması önerilmemektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?

Lazer ışınlar cihaz ile kıla rengini veren melanin pigmentini hedef almaktadır. Melanin pigmentinde yoğunlaşan enerji kıl kökünü kalıcı olarak tahrip etmektedir. Bu durumda da yeniden kıl üretemez hale gelmektedir.

Lazer Epilasyon Cihazları Nelerdir?

Alexandrite lazer, buz lazer, diode lazer ve radyofrekanslı diode lazer olmak üzere farklı tiplerde lazer epilasyon cihazları vardır. Bu cihazlar farklı cilt ve kıl tiplerinde kullanılmak üzere üretilmiştir. Cihazlar, lazer epilasyon antalya ve çevresinden gelen hastalar için hızlı ve kesin çözümler sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon Vücudun Nerelerine Yapılır?

Bu epilasyon göz kapağı bölgesine yapılamaz. Bayanlarda bacak bölgesine, kol bölgesine, koltuk altı bölgesine, yüz bölgesine, genital bölgeye yapılabilmektedir. Erkeklerde ise sırt, göğüs, karın, omuz önemli bölgelerdendir. Çene ve dudak üstü gibi ince bir cilt tabakasına sahip olan bölgelerde de lazer tedavisi uygulanabilmektedir.

Acı Hissedilir Mi?

Lazer tedavisi tamamen acısız ve ağrısız değildir. Duyulan acı hissi anlık ve minimum seviyededir. Bu ağrı daha çok genital bölge gibi hassas bölgelerin tedavisinde hissedilmektedir. Bu olumsuz durumlar lazer epilasyon antalya kliniklerinin sahip olduğu çok güçlü soğutma sistemleri ile en aza indirilebilmektedir.

Tedavi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Roaccutane gibi ilaçlar kullanıyorsanız tedaviden 6 ay önce bu ilaçları bırakmanız gerekmektedir. Çünkü bu ilaç cildi güneş ışınlarına hassas bir hale getirmektedir. Tahribata uğramış hücrelerin yeniden onarımını zorlaştırmaktadır. Ciltte yanık olma ihtimalini arttırmaktadır. Tüy sarartıcı bir ürün kullanılıyorsa tedaviden bir ay önce onu da bırakmak gerekmektedir. Yine cımbız, ağda gibi kılı kökten alan yöntemler de bırakılmalıdır.

Başarı İçin Lazer Cihazının Cinsi Önemli Midir?

Vücut bölgesinde alexandrite tipi cihazlar, yüz bölgesinde diod tipi cihazlar sayesinde maksimum başarı sağlanmaktadır. Geç cevap veren derin yerleşimli kıllarda ise Nd-yağ tipi cihazlar çözüm sunmaktadır.