Ülkemizin domain sektöründeki en büyük sıkıntılarından birisi canlı bir alan adı pazarının olmayışı. Bilinen bazı girişimler var ama övülecek yanlarından fazla eleştirilecek yanları çok daha fazla maalesef. Bu yüzden sektöre giren yeni alan adı pazarı oluşumları yakından takip ediyoruz; rekabet ortamını ve sektörün gelişimini olumlu etkileyeceği için yeni pazarlara oldukça ihtiyacımız var.

https://alanadisepeti.com/ adresi tüm domain arayışlarınıza çözüm getirecek bir merkez olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Sitede jenerik ve farklı uzantılarda alan adlarını bulabileceğiniz gibi 4 harf. com gibi nadir bulunan alan adlarına kadar geniş bir yelpazede listelenen ürünleri inceleyebilirsiniz.

Alan Adı Sepeti listelerinde domain adresinin yanında biz domainciler için önemli olan adresin yaşı bilgisi de yer alıyor. Bu bilginin hemen yanında kaç adet teklif aldığı ve diğer ana uzantılarından hangilerinin dolu veya boş olduğunu listelerde görebiliyorsunuz. Bu verilerin doğruluğunu kontrol etmek isterseniz sitede hızlı çalışan birde whois kontrol sistemi bulunuyor.

Alan adı piyasasının ülke olarak belki 10 yıl geriden takip ettiğimizi söyleyebilirim. Bu değerlendirme domain satış ve alış hacim rakamları üzerinden yapılmaktadır. Dünyada milyon dolarları gören satış rakamları şuan için ülkemizde yok lakin ilerleyen zamanlarda alan adları sürekli değerlenecek. Bu yadsınamaz bir gerçek çünkü hayatımızda herşey internet ile bağlantılı neredeyse. Jenerik alan adlarını tutanlar şuan hayal gibi görünen kazançları önümüzdeki yıllarda kazanabilir ve sabırlarının karşılığını alabilirler. Sitedeki jenerik ve projelik domain alım fırsatlarını inceleyerek kendi online yatırımlarınıza yeni bir değer katabilirsiniz.