0 oy
519 gösterim
R10 forumunda bu mail üzerinden telif hakkı bildirimi geldiği ve alan adının yayına kapatılacağı yazılmış. Böyle bir durumla karşılaşan yada bu mail adresinden benzer mailler alan var mı arkadaşlar. Olay gerçek mi yoksa asılsız mı mail adresi hakkında bilgisi olanlar yazabilir mi acaba?

1 cevap

0 oy
(900 puan)
Böyle durumlarda uzantı sahibi site/firma ile iletişim kurarak bu mailin kendilerinden gelip gelmediğini sorgulayabilirsiniz. Alan adı uzantısı bir kayıt kuruluşuna aittir ve sektörde söz sahibi sitelerden birisidir.

Kendileri hakkında detaylı bilgi:

NicProxy, ICANN (Internet Corporation For Assigned Names and Numbers) tarafından akredite edilmiş, sektörde internetin en popüler uzantılı alan adlarını (Top Level Domains – TLDs) çok uygun fiyatlar ile kayıt edebilme ve yönetebilme hizmetleri veren bir Kayıt Operatörü (Registrar) ve Nics Telekom firmasının dünya çapındaki bayi programıdır. Kayıt Servis Sağlayıcı (RSP), Alt Kayıt Operatörü alanında çalışmak isteyen tüm girişimciler ve firmalar için NicProxy eksiksiz çözümler sunar. Tüm NicProxy bayileri, şirketin özel “Program Uygulama Arayüzü (API)” veya “Web-tabanlı Yönetim Sistemi” üzerinden alan adı işlemlerini ve diğer ilgili hizmetleri sağlayabilirler.

Kaynak: Natro Hosting Sözlüğü https://www.natro.com/hosting-sozlugu/kutuphane/nicproxy/

21 soru

21 cevap

1 yorum

775 üye

Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 179 gösterim
28 Ocak 2019 Domain Değerlendirme kategorisinde TR sordu
0 oy
1 cevap 417 gösterim
0 oy
1 cevap 469 gösterim
14 Ocak 2019 Genel kategorisinde Admin (900 puan) sordu
...