0 oy
334 gösterim
gunesgozlugu ve ayakkabilar adresleri org uzantısıyla bende. Sizce değerleri nedir ?

1 cevap

0 oy
(900 puan)
Merhaba Sayın Recep,

gunesgozlugu adresinin org uzantısının web geçmişi 2008 yılına dayanıyor. Çak aktif olarak kullanılmamış olsada geçmişte adıyla uyumlu bir şekilde index almış olması artı bir değer katıyor. Adres uzantısı sebebiyle kaybediyor çünkü ticaret alanında projelendirildiği takdirde .org uzantılı e-ticaret siteleri pek alışılageldik olmadığı için satış aşamasında size en fazla 150 - 200 TL teklifler sunulmasını sağlayacaktır.

Diğer popüler uzantılar olan .com (2004) ve .net (2008) alınmış durumda uzun yıllar önce.

DA:3 ve PA:5 değerleri ile herhangi bir artı yada eksi değeri yok bu konuda, ufak bir artısı var diyebiliriz hatta.

Aylık 10.000 ila 100.000 arasında aranma hacmi var ve diğer alternatif aramalar ile (marka adı güneş gözlüğü vb.) milyonlarca potansiyel aranma hacmi olan keyword bir domain. Projelendirildiği takdirde çok daha güzel rakamlara gidebilecek bir domaindir.

Ayakkabilar.org adreside aynı koşullara sahip. Diğer önemli uzantıları alınmış, DA:8 ve PA:10 değerine sahip. Lakin diğer adres tam keyword bu ise uzantı almış durumda. Genelde ci, cu, ler, lar ekleri domainin değerini düşürmektedir. Kısa olması marka potansiyeli taşıyor ama .org uzantısı burada yine karşımıza çıkıyor e-ticaret sitesi için handikap olarak. Blog yada karşılaştırma sitesi olarak projelendirmek daha sağlıklı olabilir keza domain hali ile 100 TL altında bir değeri olacağını düşünüyoruz.

Saygılar

21 soru

21 cevap

1 yorum

775 üye

Hoş geldiniz, Soru Cevap sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 417 gösterim
...