Google Seyahat Havaalanı

Areej AbuAli aracılığıyla tespit edilen bir Reddit dizisi twitter, o yerel bölgeden Facebook’a fotoğraf yüklemek için Avrupa’nın birden fazla bölgesini dolaşan bir SEO uzmanı olduğunu söylüyor. SEO, “algoritmaların gözünde daha iyi erişim ve sıralamaya” yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Bunu haber yapmayı düşünmüyordum ama Google’dan John Mueller ve Gary Illyes yanıt verince neden olmasın dedim. Tabii ki, SEO topluluğu bu başlıkla bir tarla günü geçiriyor. alıntı yapayım:

SEO adamımız Facebook gönderilerini yüklemek için yurt dışına seyahat ediyor

Geçenlerde birkaç Avrupa pazarına mal satan yeni bir şirkete taşındım ve SEO uzmanının yalnızca Facebook’a gönderi yüklemek için hedef pazarlarımızdan birine gittiğini öğrendim. Bunu yapmanın, iş ve sosyal profillerimizin “algoritmaların gözünde” daha iyi erişim ve sıralama sağladığı konusunda ısrar ediyor. Bunu ilk duyduğumda kelimelere doyamadım ve bunun doğru bir yaklaşım olmadığını kanıtlamak için mücadele ediyorum, çünkü o, bu stratejinin yıllar boyunca ne kadar önemli ve faydalı olduğuna dair hikayeler anlatmakta oldukça başarılı. Buradaki herhangi birinin, bu konuyu SEO ve pazarlamada o kadar akıcı olmayan paydaşlarla nasıl dinlendireceğine dair iyi ipuçları var mı?

İşte Arej’in Twitter’daki paylaşımı:

Google’dan Gary Illyes klasik “hayır” yanıtını verdi ve temelde, en azından Google Arama’da bunun Google’da daha iyi veya daha kötü sıralama üzerinde olumlu veya olumsuz bir etkisinin olmadığını doğruladı. Unutmayalım ki Google, sıralama için Facebook sinyallerini kullanmaz ama bu başka bir hikaye için.

İşte John ve Gary’nin yanıtları:

Ama vay canına – bu SEO uzmanının havayolu mili dengesini hayal edebiliyor musunuz?

forum tartışması twitter.