Küçük işletmelerin SEO’dan yararlanacak çok şeyi vardır. SEO yapmayan işletmelerin, arama motoru pazarlamacılığına yatırım yapan şirketlerden çok daha kötü durumda olduğunu söylemek abartı olmaz.

SEO, bu makalede tartışacağımız küçük işletme sahiplerine çeşitli avantajlar sunar.

SEO’nun ne olduğunu bilmiyorsanız, önce okumanızı öneririm. arama motoru optimizasyonu nedir ve neden önemlidir SEO’nun arkasındaki temel terminolojiyi ve genel olarak önemini anlamak.

Küçük İşletmeler için SEO’nun 10 Faydası

İşte SEO’nun faydalarının bir özeti:

  1. SEO, daha iyi ve kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
  2. Yeni müşteriler bulun ve büyümeye yardımcı olun
  3. Yeni pazarları keşfedin
  4. Dönüşüm oranlarınızı iyileştirin
  5. Daha iyi sıralamalar yoluyla marka bilinirliği oluşturun
  6. E-posta pazarlamasıyla özel bir hayran kitlesi oluşturun
  7. En son gelişmelerle senkronize kalın
  8. Rekabeti atla
  9. İşletmenizi 7×24 açın
  10. SEO sosyal medya pazarlaması için iyidir

1. SEO, daha iyi ve kullanıcı dostu bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır

Yeni başlayanlar için SEO, kullanıcılar için daha iyi, daha hızlı ve daha arkadaş canlısı bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Adına rağmen, arama motoru optimizasyonu sadece arama motorları ile ilgili değil, odak noktası kullanıcıdır.

Kullanıcılarınız mutlu olduğunda arama motorları da mutlu olur. Takip etme iyi sayfa içi SEO teknikleri kısa vadeli ve uzun vadeli birçok fayda yaratarak kullanıcı deneyimini geliştirir.

SEO Eğitimi

2. Yeni müşteriler bulun ve büyümeye yardımcı olun

Düşünürseniz, bir web sitesine sahip olmanızın ana nedenlerinden biri müşteri kitlenizi artırmak ve farklılaştırmaktır.

Web sitesi olan işletmelerin web sitesi olmayan işletmelere göre iki kat daha hızlı büyüdüğü bir gerçektir.

SEO, arama motoru sonuç sayfalarında daha iyi sıralamalar elde etmenize yardımcı olur, bu da daha hedefli ziyaretler ve esasen daha fazla müşteri anlamına gelir.

3. Yeni pazarlar keşfedin

Web kesinlikle Dünya ekonomisinde en hızlı büyüyen pazarlardan biridir, ancak tek pazar değildir.

Başarılı SEO stratejisi yeni pazarlar bulmanıza ve yeni ekonomiler keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Sosyal medya platformları ve mobil pazar yerleri, SEO performansınızı artırarak trafik seviyenizi yeni bir aşamaya taşıyabilir.

4. Dönüşüm oranlarınızı iyileştirin

SEO için optimize edilmiş bir web sitesi hızlı, kullanımı kolay ve mobil ve tablet cihazlarla uyumludur.

Bu aynı zamanda daha iyi dönüşüm anlamına gelir, yani web sitenize gelen ziyaretçilerin müşteri, abone veya sadık ziyaretçi olma olasılığı daha yüksektir.

SEO’dan elde edilen yatırım getirisinin, PPC’den veya diğer herhangi bir dijital pazarlama kanalından daha düşük olması şaşırtıcı değildir.

SEO YG'si
SEO Yatırım Getirisi

5. Daha iyi sıralamalar yoluyla marka bilinirliği oluşturun

SERP’lerde üst sıralarda yer almanın gizli avantajlarından biri de marka bilinirliğidir.

Kullanıcıların, bir terim aradıklarında ilk sırada görünen bir markaya, web’de iyi bir varlığı olmayan markalara göre güvenme olasılıkları daha yüksektir.

Marka bilinirliği oluşturması gereken (yerel amaçlarla veya ulusal olarak genişlemek için) küçük işletmelerin SEO’ya yatırım yapması ve işleriyle ilgili terimler için üst sıralarda yer alması gerekir.

Profesyonel İpucu: Küçük bir işletme sahibiyseniz, bölümümüzdeki talimatları uygulayın. Küçük İşletme SEO Rehberi organik varlığınızı artırmak için.

Artık 90’lar değil ve arama motorları bir markanın inşa edilmesinde veya yok edilmesinde çok önemli bir rol oynuyor.

6. E-posta ile pazarlama ile özel bir hayran kitlesi oluşturun

İyi bir SEO yaklaşımı, daha fazla trafik ve e-posta pazarlama yoluyla özel bir hayran kitlesi oluşturmak için harika bir yol anlamına gelir.

E-posta pazarlaması, hala önemli bir trafik ve gelir kaynağı olan sosyal medyadan önce vardı.

Aslında, birçok başarılı blog yazarı, paralarının çoğunun sosyal medyadan veya diğer ortamlardan değil, e-posta listelerinden geldiğini iddia ediyor.

SEO’nuz üzerinde çalışırken, kullanıcıların bülteninize abone olmalarını kolaylaştırın. SEO yatırımınızın getirisini en üst düzeye çıkarmak için harika bir yoldur.

7. En son gelişmelerle senkronize kalın

Arama motoru pazarlaması dünyanın en hızlı değişen endüstrilerinden biridir. SEO Kuralları ve uygulamaları her zaman değişir ve SEO sıralamalarınızı ve trafiğinizi korumak istiyorsanız, en son gelişmelerle senkronize olmanız gerekir.

Bunu yapmanın iki yolu vardır:

Birincisi: SEO sektöründe yapılan değişiklikleri takip edin ve web sitenizin en son standartlara uyması için gerekli değişiklikleri yapın.

olmak zorunda değilsin SEO uzmanıancak bilgi sahibi olmanız ve harekete geçmeye istekli olmanız gerekir.

İkincisi: Bir güvenilir SEO şirketi İşlerinin bir parçası da, hiçbir fırsatı kaçırmamanız için size en son gelişmeler hakkında tavsiyelerde bulunmaktır.

8. Baypas rekabeti

Aynı niş içinde benzer ürünleri benzer fiyatlarla satan iki işletme düşünün. Bunlardan birinin arama motoru için optimize edilmiş bir web sitesi var, diğeri ise optimize edilmemiş bir web varlığına sahip.

Diğer şeyler bir yana, sizce hangi şirket daha başarılı? Hangi şirket daha fazla müşteri kazanacak? yerel SEOve hangi şirketin daha hızlı büyümesi olasıdır?

Arama motorlarının ve SEO’nun gücünü hafife almayın ve unutmayın ki rakipleriniz SEO yapıyorsa ve sosyal medya pazarlamacılığıo zaman sen de yapmalısın.

Öte yandan, bunların hiçbirini yapmıyorlarsa, o zaman farklılaşma ve bir adım öne geçme şansınız var.

9. İşletmenizi 7×24 açın

Organik trafik alan bir işletme 7 gün 24 saat açık gibidir. İnternetin ve SEO’nun büyüsü budur.

İşletmeniz kapalıyken web sitenizi SERP’lerde üst sıralara çıkarmak ve yeni müşteriler kazanmak için zaman ve para yatırımı yapın!

10. SEO, sosyal medya pazarlaması için iyidir

Yüksek sıralamaya sahip bir web sayfası da daha fazla sosyal medya görünürlüğü elde edecektir. SEO ve sosyal medya arasındaki ilişki yönlüdür.

Sosyal medya popülerliği SEO amaçları için iyidir ve SEO daha fazla sosyal medya görünürlüğü sağlar.

Basit bir ifadeyle, arama motoru sonuçlarının ilk sıralarında bulunan bir sayfanın BEĞENME olasılığı, sıralaması iyi olmayan bir sayfaya göre daha yüksektir.

SEO avantajlarından nasıl yararlanabilirsiniz?

SEO Dostu Bir Web Sitesi Oluşturun

Her şeyden önce, bir web sitesine ihtiyacınız var. Bu kulağa garip gelebilir, ancak Amerikan işletmelerinin %50’den fazlasının henüz bir web sitesine sahip olmadığı bir gerçektir.

Bu, web’i kullanan işletmelerin kullanmayanlara göre %40 daha hızlı büyümesinin beklendiğini belirten yakın tarihli bir Google anketinden elde edilen bir rakamdır.

Yani ilk adım olarak yapmanız gereken alan adı kaydı Ve işletmeniz için bir web sitesi başlatın.

Web sitenizde vermeniz gereken minimum bilgiler iletişim bilgileri, şirket bilgileri, ürünler, çalışma saatleri vb.

Bir dijital pazarlama stratejisi tasarlama ve uygulama

İkincisi, dijital pazarlama kampanyanızı tasarlayacak birine ihtiyacınız var. Birisinin ya SEO’nun ötesine geçecek kadar deneyime sahip bir SEO ya da dijital pazarlama müdürü. SEO’ya harcanan parayı bir maliyet olarak değil, bir yatırım olarak görmelisiniz.

Yukarıda açıklanan SEO’nun tüm faydalarının bir maliyetin sonucu olmadığını, dikkatli bir yatırımın sonucu olduğunu unutmayın. Bu 2 makale size daha fazla ayrıntı verebilir:

Kendiniz SEO yapmayı öğrenin

Dış kaynak kullanımı SEO söz konusu değilse, o zaman sorun değil, bunu kendiniz yapabilir ve yine de avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Aşağıdaki makaleler başlamanıza yardımcı olabilir, ancak SEO’nun bağlantı oluşturmakla ilgili olmadığını (bazılarının size söyleyebileceği gibi), olağanüstü bir kullanıcı deneyimi oluşturmak ve en kaliteli içeriği sağlamakla ilgili olduğunu her zaman hatırlamalısınız.

Çözüm

SEO sadece çevrimiçi rekabet eden işletmeler için önemli değil, tüm şirketler için gerekli bir yatırımdır.

Optimize edilmiş bir web sitesine sahip olmak, bugünlerde mutlak minimumdur. SEO için harcanan herhangi bir para bir maliyet değil, bir yatırım olarak düşünülmelidir.