Bitcoin fiyatındaki oynaklığın devam etmesi ve kripto piyasasının gelecekte bir fiyat rallisi bekliyor olması, ziyan ederek kayıplara karışan kripto para hesaplarının artmasına değerli ölçüde katkıda bulundu. O denli ki; Ziyan eden Bitcoin hesaplarının sayısı son 2 yılın en yüksek seviyesinde!

Ziyanda olan Bitcoin hesaplarının sayısı son 2 yılın en yüksek seviyesinde! İşte detaylar!

Bilindiği üzere kripto para piyasasında bilhassa de son haftalarda değerli ölçüde kayıplar yaşandı, en değerli kayıplar ise 2022’nin birinci 3 haftasında gerçekleşti. Son vakitlerde meydana gelen oynaklık ve müteakip düşüşün bir sonucu olarak, Bitcoin (BTC) milyonerlerinin sayısı kıymetli ölçüde azaldı.

Blockchain bilgi tahlil platformu Glassnode’un bilgilerine nazaran, 29 Ocak 2022 itibariyle, son yedi günlük hareketler dikkate alındığında, ziyanda olan Bitcoin hesaplarının sayısı 21 ayın rekoru olan 13.710.192’ye ulaştığı görüldü.

Bitcoin’in bilhassa de son 21 aydaki iniş çıkışlarını incelediğimizde, birkaç fiyat rallisi yaşayan ve rekor seviye olarak isimlendirebileceğimiz birden fazla yüksek fiyat kademesini gördü. Bununla birlikte, Bitcoin’in, 2021 yılının Kasım ayında 68.000 dolarlık tepesini yakaladığını ve de o tarihten bu yana oynaklık yaşayarak 33.000 dolar düzeylerini gördüğünü ayrıyeten belirtelim.