Güçlü kapalılık özelliklerine sahip bir dijital para ünitesi olan Zcash (ZEC), geçtiğimiz hafta içinde 420 milyon dolarlık bir giriş gördü ve mahremiyet madeni paralarındaki en son gelişmenin kripto para piyasasında tekrar öne çıktığını gösterdi.

Zcash (ZEC), geçtiğimiz hafta içinde 420 milyon dolarlık bir giriş gördü!

CoinMarketCap datalarına nazaran, Zcash’in yayın tarihinden evvelki yedi gün içinde piyasa pahası 1,70 milyar dolardan 2,10 milyar dolara yükselerek toplam 400 milyon dolar oldu ve CoinMarketCap datalarına nazaran yalnızca bir haftada %23,53’lük kayda bedel bir artış kaydetti.

Piyasa kıymetindeki artış, Zcash tokeninin yedi günlük fiyat artışı tarafından itildi. Bu içeriği hazırladığımız vakitlerde, bu token, yedi gün evvelki fiyatı olan 122$’dan %19.23 artışla 151.06$’dan süreç görüyordu.

Bilhassa Zcash, mevcut en güçlü kriptografik teminatlardan kimilerine sahip olan bir katman blok zinciridir. Akıllı mukavelelerden mahrum, İş İspatı UTXO tabanlı bir protokoldür.

Ek olarak, sıfır bilgi ispatları kullanarak süreç bilgilerini gizler ve bu nedenle de, sürecin kendisi değil, blok zincirine sırf ispat gönderilir.

Zımnilik paraları tekrar gündeme mi geliyor?

Amerika Birleşik Devletleri Lideri Joe Biden tarafından kripto para üniteleriyle ilgili yeni Yürütme Emri’nin imzalanması beklentisiyle büyük adımlar atan diğer bir kapalılık madeni parası hakkında rapor vermişti.

Hakikaten de, 9 Mart’ta Monero (XMR), yararlar açısından kripto para piyasasını piyasa kıymeti bazında en güzel 100 kripto para ünitesinden çıkardı. Birebir gün, saklılık paraları Zcash %16 artarken Secret (SCRT) %15 artmıştı.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.