MIUI Denetim Merkezi, Çin OEM Android dış görünümünün değerli özelliklerinden biridir. MIUI 12’nin tanıtılmasıyla Xiaomi, görünüşünü yenileyerek biraz daha Apple iOS‘a yaklaştırdı. Yakın vakitte piyasaya sürülen MIUI 13, Mi Smart Hub da dahil MIUI Denetim Merkezinde değişiklik getiriyor.

Ses ve parlaklık kaydırıcısı en üstteki dört büyük süratli ayar alanına taşınıyor. Tahminen dizaynda sonradan öbür bir değişiklik görülebilir, çevrimiçi görünen yeni bir MIUI Denetim Merkezi dizaynının konsept imajı Mi Fans topluluğu tarafından paylaşıldı.

MIUI Denetim merkezi esaslı değişiklik alıyor

Birinci konsept görsel, MIUI 12 denetim merkezi üzere görünüyor. Yan tarafında bulunan dört büyük süratli ayar alanının altında ses ve parlaklık kaydırıcısına sahip. Muhtemelen Tabletler ve katlanabilir olan ikinci ekrana sahip aygıtlar baz alınarak yatay olarak düzenlenmiş tüm süratli ayarlara sahip bir denetim merkezi görünüyor. Sola kaydırdığınızda başka süratli ayarların ikincil sayfa nizamında neler görülebileceğini anlıyoruz.

Son vakitlerde, yaklaşan MIUI 13.5 güncellemesi hakkında birçok söylenti çevrimiçi olarak ortaya çıkmıştı. MIUI 13.5 güncellemesini alacak telefonlar şimdiden gün yüzüne çıktı ve Kapalı Beta’da test edilen birçok özelliğin bu güncellemeyle birlikte gelmesi bekleniyor. Tahminen de yeni bir MIUI denetim merkezi tasarımı, MIUI 13.5’teki değişikliklerden biri olabilir.