Meryem Yelekçi’nin tek yıl önce rahatsızlanması nedeniyle Demirköy ilçesine tâbi Beğendik köyünden Lüleburgaz Ramazan Yaman Huzurevi’ne yerleşen çift, birbirlerine duydukları sevgi ve saygıyla dikkati çekiyor.


Muttalip Yelekçi, huzurevinde yatağa bağımlığı eşinin bakımlarını yapıyor, yemeklerini yediriyor.


Zaman zaman huzurevi personelinin yardımıyla tekerlekli sandalyeye bindirdiği eşini koridorda gezdiren Yelekçi, oda içerisinde elini tuttuğu eşine gençlik yıllarını anlatıyor.

[Fotoğraf: AA]


“69 yıl önce ilk gördüğüm heyecanla seviyorum”


Muttalip Yelekçi, 1953 yılında görücü usulüyle tanışarak evlendiği eşiyle sayı mutlu yıllar geçirdiklerini söyledi.


Eşini 69 yıl önce ilk gördüğü heyecanla sevdiğini tamlayan Yelekçi, eşiyle birbirlerinin elini hiçbir zaman bırakmadıklarını aktardı.


Yelekçi, gençlik yıllarında tarım yaparak geçimlerini sağladıklarını, rüşvet, orak, mısır, harman, odun getirme gibi her şeyi eşiyle beraberce yaptıklarını anlattı.

[Fotoğraf: AA]


“Eşim gözlerini kapayana kadar ona bakacağım”


Eşinin rahatsızlığı nedeniyle tek yıldır yaşamlarını huzurevinde geçirdiklerini vurgulayan Yelekçi, “Elini hiç bırakmıyorum, kendim besliyorum eşimi. Onu haris bırakmam hiçbir zaman. Bazen kızdırıyor beni, yemek istemiyor. Aç durmasını istemiyorum. Yemek yediğinde rahatlıyorum, seviniyorum” dedi.


Eşiyle muhabbet ederken zaman zaman duygulandığını müfit Yelekçi, şöyle konuştu:


“Son zamanlarda konuşması bile bitti. Ben konuşuyorum, öyle bakıyor. Eski yılları ona anlatıyorum. Bazen gençlik yıllarım aklıma geliyor. Gençlik yılları özlenmez mi, özlüyorum ama nerede bulalım onu. Geçti, bitti. Eşimin iyi olmasını istiyorum, yesin, içsin, yatsın, kalksın, gezsin istiyorum ama dizleri gitmiyor. Eşim gözlerini kapayana kadar ona bakacağım. Artık eski yılları bulamayız.”


[Fotoğraf: AA]


Yelekçi çiftinin 6 evlât dünyaya getirdiği, bunlardan üçünün hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.