Xiaomi, birebir boyutta daha fazla kapasiteye sahip taşınabilir aygıtlara pil takmanıza müsaade veren yenilikçi çığır açan bir teknolojinin geleceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamalara nazaran, bu teknoloji akıllı telefonların pil ömrünü bir buçuk saatten fazla artıracak.

Pil dünyasında neden kıymetli bir değişiklik görmüyoruz? Bu soru bir formda Xiaomi tarafından cevaplandı ve firma bugün tıpkı boyutları korurken taşınabilir aygıtlara büyük kapasiteli piller takılmasına müsaade veren ihtilal niteliğinde bir teknolojinin artık var olduğunu duyurdu.

Xiaomi Yeni Kuşak Pil Teknolojisi!

Fotoğrafta sol tarafta standart pil sağ tarafta Xiaomi yeni pil görünmektedir.

Teknolojinin özü, yeni bir sistem usulü kullanmak ve yüksek silikon lityum katkı unsurları nedeniyle silikon içeriğini üç kat artırmak. Xiaomi, akıllı telefonlara bu türlü bir tahlili birinci uygulayan firma olacak.

Yeni teknoloji aygıtın boyutunu korurken pilin kapasitesini yüzde 10 artırmanızı sağlayacak. Buna ek olarak, bu çeşit pillerle donatılmış akıllı telefonların pil ömrü 100 dakika artacak. Ayrıyeten kelam konusu pil 67 watt kapasiteli süratli şarj takviyesi ile gelecek.

Firma “Xiaomi’nin yeni kuşak pil teknolojisi, akıllı telefonlar için yüksek dereceli lityum silikon pil desteği teknolojisinin uygulanmasını gerçekleştiren birinci teknolojidir,” diye açıklıyor.

Xiaomi raporunda ayrıyeten, yüksek sıcaklıkların piller üzerindeki tesirini azaltmak ve hizmet ömürlerini artırmak için tescilli algoritmaların ve bir güç denetleyicisinin kullanımını gerçekleştireceğini de açıkladı.

Yeni teknolojiyi kullanan pillerin seri üretimine önümüzdeki yılın ikinci yarısında başlanacak.