Xiaomi, aygıtları için Yeni yazılım güncelleme siyasetini açıkladı. Siyaset, yeni Xiaomi akıllı telefonlarının üç kuşak Android işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık Android güvenlik düzeltme eki yükseltmesi alacağını söylüyor. Ayrıntıları aktarıyoruz.

Güncelleme siyaseti hakkında Xiaomi, orta sınıf ve amiral gemisi aygıtları için nizamlı olarak iki Android güncellemesi ve üç yıllık aylık güvenlik güncellemesi sunuyor. Münasebetiyle bu yeni güncelleme siyaseti haberi, Xiaomi’nin yazılım güncelleme siyasetinde yer alan büyük bir adım olarak dikkat çekiyor. (Güncelleme geliyor lakin hiçbir yeni özellik olmadan)

Bir evvelki eski aygıtlar için, Android ve güvenlik yükseltmelerini genişletmek firmalar için kolay bir iş değil, lakin Xiaomi, Android işletim sistemini ve güvenlik yamaları güncellemelerini akıllı telefonlarına genişletme mümkünlüğünü değerlendirdiğini de onayladı.

Xiaomi yeni güncelleme siyaseti

Sizlere üç jenerasyon Android işletim sistemi güncellemesi ve dört yıllık Android güvenlik yaması güncellemesi alacak aygıtların listesini sunacağız.

Aygıt Listesi

  • Xiaomi 11T
  • Xiaomi 11T Pro
  • Xiaomi 11 Lite 5G NE
  • Xiaomi 12 – Bekleniyor
  • Xiaomi 12X – Bekleniyor
  • Xiaomi 12 Pro – Bekleniyor

28 Aralık’ta piyasaya sürülen Xiaomi 12, 12X ve 12 Pro modelleri, Android 12 tabanlı MIUI 13 yazılım sistemi ile evvelden yüklenmiş olarak geliyor. Lakin Xiaomi, aygıtların üç büyük yazılım güncellemesi alıp almayacağını şimdi açıklamadı. İleride bu bahisle ilgili birtakım bilgileri temin ettiğimizde sizlerle paylaşacağız.