Bugün, blog müellifi Digital Chat Station, Xiaomi‘nin kod ismi l1 olan en güçlü telefon hükümdarının deneme üretimine geçtiğini ve Qualcomm SM8475 işlemci ile donatılacağını duyurdu.

SM8475’in Qualcomm Snapdragon 8‘in yükseltilmiş bir versiyonu olduğu bildiriliyor. İsmi Snapdragon 8 Plus olabilir. Snapdragon 8 ile karşılaştırıldığında, evvelki ortasındaki en büyük fark, TSMC 4nm sürecini benimsemesidir (Snapdragon 8, Samsung 4nm sürecini benimsemektedir).

En Güçlü işlemci ile geliyor

Bu, Xiaomi’nin en güçlü amiral gemisi tarafından kullanılan çipin, Qualcomm’un bu yılın birinci yarısındaki ana üst seviye işlemcisi olan ve tıpkı vakitte Android dünyasının amiral gemisi için standart olan Qualcomm Snapdragon 8 olduğu manasına geliyor.

Çip sonlandırmasının yanı sıra Xiaomi’nin en güçlü amiral gemisinin endüstriyel tasarımı da tamamlandı. Pozlama bilgileri, Xiaomi’nin amiral gemisi art kamerasının, büyük uzunluk bir Oreo halinde tasarlandığını, toplam üç kamera ile, ana kameranın 50MP olduğunu ve ayrıyeten ultra geniş açılı ve periskop telefotosunun da bulunduğunu gösteriyor.

Geçen yıl, Xiaomi’nin en güçlü amiral gemisi 11 Ultra, bir vakitler DXOMARK listesine hakimdi ve “Android’in Işığı” olarak isimlendiriliyordu. Bu yıl, Xiaomi’nin en güçlü amiral gemisi, dört gözle beklemeye bedel olan DXOMARK listesine bir kere daha hakim olabilir.

Xiaomi’nin Samsung Galaxy S22 Ultranın rakibide olacak olan bu modelini taraflı tarafsız herkes beklemeye şimdiden başlamışa benziyor. Xiaomi, Samsung ve Apple rekabeti hakkında ne düşünüyorsunuz?