Xiaomi, birtakım aygıtları için Android 12 güncellemesini hiç vermeyecek. Bu telefonları kullananlar için Android 12 Custom ROM’ları barındıran dev liste ile karşınızdayız.

Xiaomi, birtakım aygıtları için Android 12 güncellemesini yayınlamaya başladı lakin tüm modeller güncellemeyi almayacak. Poco F1, Redmi Note 5, Redmi S2 üzere kimi yeterli bilinen seri aygıtlar ve birebir vakitte son Redmi Note 8/8T, Android 12‘ye güncellenmeyecek.

Fakat açık kaynaklı platformu nedeniyle, Android işletim sistemi çalıştıran aygıtlarda üçüncü taraf belgeler ile Xiaomi üzere tüm taşınabilir markalar için ortaya çıkan çok sayıda resmi olmayan Android 12 tabanlı özel ROM derlemesini kolay kolay flaş edebileceksiniz.

Özel bir ROM olarak, güncelleme süreci katiyen herkesin yapabileceği bir şey değildir, lakin birçok kullanıcı bu süreçlerin akabinde katiyen keyifli olacaklar. Bu akıllı telefonlardan birine sahipseniz, bilhassa daha fazla yazılım takviyesine gereksiniminiz varsa bu ROM’ları kurup deneyebilirsiniz.

Bootloader kilidini açın ve bir TWRP özel kurtarma uygulaması yükleyin akabinde ROM’ları basitçe yükleyebilirsiniz.