Xiaomi Pad 5 serisi ile ilgili, büyük ihtimalle Android 12′nin piyasaya sürülmesine ait bir dahili güncelleme yayınladı. Durumla ilgili olarak Xiaomi‘den resmi bir alıntı da mevcut.

Şirket “22.1.7 Çin’den sonraki güncellemeler, Android 12’nin piyasaya sürülmesi nedeniyle askıya alındı ​​ve Pad 5 serisinin bir sonraki güncellemesi büyük olasılıkla büyük bir platform güncellemesi olan Android 12 olacak.” tabirlerini kullandı.

Xiaomi Pad 5 Serisi güncelleme alıyor!

Pad 5 serisi, kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ile piyasaya çıktı ve kısa mühlet evvel hala dünya çapında yaygın olan Android 11 tabanlı MIUI 13’ü aldı. Yeni güncellemenin Android 12L tabanlı olmasını çok isterdik, böylelikle kullanıcılar aygıtı 12L’nin tablet odaklı ve büyük ekran özellikleri ve optimizasyonları ile tam potansiyeliyle kullanabilirler. Lakin aygıt ne yazık ki, olağan Android 12’yi temel alacak.

Xiaomi Pad 5 özellikleri

Performansıyla Apple’a rakip olan Xiaomi Pad 5, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 860 yonga setinden alıyor. 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemci, sayesinde 2.96 GHz suratlara çıkabilen sekiz çekirdek ve Adreno 640 grafik ünite ile yeterli bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. RAM tarafında ise Pad 5 modeli, 6 GB‘lik bir bellek kullanıyor. Bunlara 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri eşlik ediyor.