Redmi bayrağı altında Xiaomi, yeni Android akıllı telefonlarını anavatanında 17 Mart’ta duyurmuştu. Yeni Redmi K50 serisi şimdi Küresel olarak piyasaya çıkmasa da Çin’de ve birtakım ülkelerde farklı isimlere sahip olarak tanıtılacak.

Bu nedenle, yeni Redmi K50 Pro ve Redmi K50’nin kullanıcılara neler sunabileceğini bilmek şimdiden değişik bir hal alıyor. Geçen yıl, Redmi K40, POCO F3 ile çok benzeri donanıma sahip olarak piyasaya sürülmüştü. Kullanıcılardan tam not alan Redmi K40’ın halefi olacak olan Redmi K50 serisi şimdiden kamera konusunda konuşulmaya başlandı.

Her iki Redmi K50 modelinde de optik imaj sabitleme özelliğine olacak

Her iki K50 modelinde de Redmi, Samsung‘un 6.67 OLED ekranına güvenecek. Redmi K50 Pro modelide olağan model ile birebir ekranı kullanacak. Olağan K50’nin OIS’li 48 megapiksel kameraya sahip olması da sevindirici bir haber. K50 Pro, optik manzara sabitleme özelliğine sahip 100 megapiksel kameraya sahip olarak çıkış yapacak. 2 (makro) kamera ve 8 megapiksel (ultra geniş açı) kamerada aygıtta yer alacak.

Aygıtın geri kalan özellikleri de şaşırtan biçimde âlâ görünüyor. 4 nm tabanlı yeni Dimensity 9000 dahil olmak üzere sadece MediaTek yongalarını kullanacak. 5.500 mAh üzere inanılmaz bir güç sunan Redmi K50’nin bataryası şaşırtan derecede büyük boyutlu olacak. Ayrıyeten çift hoparlör, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6 ve öteki mevcut akıllı telefon donanımları sunuluyor.