Akıllı telefon Xiaomi MIX 4 ile şimdi 4 ay evvel tanışmıştık ve halefi hakkında haberler gelmeye şimdiden başladı. Yeni serinin 2022’nin birinci yarısında olmak üzere iki varyantta gelmesi bekleniyor.

Xiaomiui, toplumsal ağ Twitter‘da Xiaomi’nin zati MIX 4’ün halefini hazırladığına dair bilgileri paylaştı. MIX 5 ve MIX 5 Pro akıllı telefon çifti, önümüzdeki yıl Mart ayı üzere erken bir tarihte tanıtılabilir.

Thor ve Loki geliyor

19 Kasım’da şirket, 2203121C ve 2203121AC model numaralarına sahip iki yeni taşınabilir aygıtı kaydetmişti. Sonundaki C harfi, bu aygıtların sırf Çin için modeller olduğunu gösteriyor. Bu modellerin isimleri ise Thor ve Loki.

Xiaomi’nin üzerinde çalışmak istediği şey, ekranın altına gizlenmiş bir ön selfie kamera teknolojisi. Bu teknoloji, Xiaomi MIX 4‘ün ana yeniliğiydi. Güzel sonuçlar veren teknoloji, neredeyse görünmez fakat hala güzelleştirilmeye muhtaçlığı vardı.

Çinli devin yeni seri için mevcut 120 W‘dan bile daha süratli şarj etmeye hazırlandığına dair daha evvel bilgiler paylaşıldı. 200 W‘a kadar süratli şarjlardan bahsediyoruz. Kimi kaynaklar, şirketin bu akıllı telefonların tanıtımında gösterebileceği yenilikler ortasında 200W teknolojisinin olduğunu belirtiyor.

Xiaomi MIX 4‘ün sadece Çin iç pazarı için tanıtıldığını biliyoruz. Bu nedenle bu türlü bir siyasetin tekrar olup olmayacağını çok merak ediyoruz. İki varyantta bir yenilik olacağı için bunlardan en az birinin küresel pazarda da yer alacağını düşünüyoruz.

Yeni MIX 5 serisinin ülkemizde de tanıtılmasını istermiydiniz? Yorumlarını belirtmeyi unutmayın.