Xiaomi‘ye AR (artırılmış gerçeklik) tabanlı farklı bir yeni teknoloji için yetki verildi. Bu yeni sistem, bir patentte ortaya çıktı. Yeni tespit edilen sistem AR takviyeli bir alışveriş navigasyon nizamı olarak karşımıza çıkacak. Ayrıyeten artırılmış gerçeklikle satın almak istediğiniz şeylerin evvelce nasıl duracağını görebileceksiniz.

Xiaomi, mağazaları konutumuza getiriyor!

Patent açıklaması, yeni teknolojinin “artırılmış gerçeklik teknolojisi AR‘ye dayalı bir alışveriş navigasyon tekniği, aygıtı ve sistemi” olduğunu belirtiyor. Diğer bir deyişle, muhtemelen kullanıcıların alışveriş tecrübesini güzelleştirmek için tasarlanmış bir sistem. Bu sistem kullanıcının bulmak istediği eserin pozisyon bilgisinin sağlanmasına yarayacak. Hatta kullanıcıları mağazaya yönlendirmek için navigasyon bilgilerinin sunulması üzere çeşitli yollar da sunacak.

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin AR alışveriş navigasyon sistemi, aygıtın bulunduğu mağazayı bulmanıza yardımcı olacak. Alışverişi daha etkileşimli ve verimli hale getirmek için tasarlanmış bir sistem sunulacak. Bu teknolojinin bir öbür çok pratik kullanımı, eserlerin değerlendirilmesinde de kullanılacak olması. Örneğin, dizüstü bilgisayar satan bir mağazaya girersiniz, teknoloji dizüstü bilgisayarların teknik özelliklerini ve çevrimiçi fiyatlarını listelemenize yardımcı olabilir. Her ne kadar patent, patentte bu özelliği ima etmese de, bu özelliklerin de gelmesi bekleniyor Xiaomi’nin sahiden bu türlü bir sistem üzerinde mi çalıştığı yoksa yalnızca AR ile ilgili temelleri mi kapsadığı da şimdilik bilinmiyor.