Geçen yıl, 11. doğum gününün arifesinde Xiaomi, logosunu ve kurumsal kimliğini güncellemeye karar verdi. Tekrar dizaynın hedefi, dünyaya şirketin gelişiminde yeni bir periyodun başladığını gösterme dileği.

Güncellenmiş bir logo oluşturmak için şirket, Xiaomi’nin iç ruhunu yeni logoda anlamak ve aktarmak için dört yıl boyunca birinci sınıf Japon dizayncı Kenya Hara’nın yardımını istedi. Sonuçta kare logonun köşeleri yuvarlatılmış yenisiyle değiştirilmesi çok uzun vakit aldı. Tasarımcıya ve Xiaomi’nin kendisine nazaran, yuvarlak kare, şirketin geçiş sürecini ve “bağlantı” çağına girişi en uygun formda yansıtıyor.

Xiaomi logosunu değiştiriyor!

Artık ise şirketin kurumsal renklerinin turuncuya ek olarak siyah ve beyaz olacağı açıklandı. Şirketin siyah beyaz yeni Xiaomi logosuna başvurması yaklaşık on ay sürdü. Şu anda sürecin ne etapta olduğu muhakkak değil ve şirketin bu renkli versiyonda logoyu hangi eserler için kullanmayı planladığı da net değil. Büyük olasılıkla, Xiaomi markalı turuncu renklendirmeyi reddetmeyecek; ve monokrom versiyon kimi başka eser kategorileri için kullanılacak.

Son devirler şirket için epey hareketli geçiyor. Geçen yılın son gününde Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X akıllı telefonlar satışa çıkmıştı. Aygıtlar, 5 dakikada neredeyse 300 milyon dolara satıldı. Ek olarak, Xiaomi 12‘yi daha evvel deneyen kullanıcılar, onun aygıtın kompakt ve çağdaş bir amiral gemisi olduğunu onaylıyor. Görünümün yanı sıra, Xiaomi 12 serisi performansa da odaklanmıştı.