Xiaomi, Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini dünya çapında Mi 11 Lite 5G‘ye sunmaya başladı. Güncelleme şu anda pilot test kullanıcıları için başlatılıyor, daha sonra genel kullanım için yayınlanacak.

Değişiklik günlüğüne baktığımızda, MIUI 13‘ün küçük pencereler halinde uygulamaları açmayı destekleyen yeni bir global kenar çubuğu ekleme, arama, saat, hava durumu ve tema erişilebilirlik modlarını optimize etme üzere birçok yeni özelliği ile birlikte sunuluyor. Ayrıyeten, tarayıcı kapalılığı müdafaasını, web’de gezinmeyi ve bilgi okuma tecrübesini de geliştiriyor.

Mi 11 Lite 5G için bu güncellemenin donanım yazılımı numarası V13.0.2.0 SKIMIXM’dir . En son sürümü yüklemek için kullanıcıların yaklaşık 3,2 GB’lık yazılım paketini indirmeleri gerekecek, bu nedenle Wi-Fi kullanarak indirmenizi öneriyoruz.

Mi 11 Lite 5G – Küresel Kararlı V13.0.2.0 SKIMIXM

  • Kurtarma (Recovery) ROM’u

DEĞİŞİM GÜNLÜĞÜ

Öteki

  • Optimize edilmiş sistem performansı
  • Geliştirilmiş sistem güvenliği ve kararlılığı

Çin ROM’u için de güncelleme geldi

Çin’de Mi 11 Lite 5G Android 12 tabanlı MIUI 13 kararlı güncellemesini almaya başladı. Bu güncelleme kararlı (Stable) olarak yayınlanıyor. İçeriğine baktığımızda zımnilik, güvenlik ve widget’larda ilgili birtakım değişiklikler kelam konusu. Güncelleme, önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla akıllı telefon için kullanıma sunulabilir.

Mi 11 Lite 5G için güncelleme, donanım yazılımı sürümü V13.0.4.0 SKICNXM olarak tanımlanıyor. Android 12 tabanlı gelen güncellemenin boyutu ise yaklaşık 4,1 GB.

Çin ROM’una sahip bir Mi 11 Lite 5G kullanıcısıysanız, en son güncelleme hakkında aslında bir bildirim almış olabilirsiniz. Şimdi almadıysanız, Ayarlar» Yazılım güncellemesine gidip yeni güncellemeyi denetim edebilirsiniz. Ayrıyeten, aşağıdaki temas aracılığıyla belgeyi manuel olarak flaş edebilirsiniz.

Mi 11 Lite 5G (Çin) – İndirme İrtibatı

Değişiklik Günlüğü

[Diğer]

  • Optimize edilmiş sistem performansı
  • Geliştirilmiş sistem güvenliği ve kararlılığı