Xiaomi, Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini dünya çapında Mi 11 Lite 5G’ye sunmaya başladı. Güncelleme şu anda pilot test kullanıcıları için başlamış durumda, genel kullanıma daha sonra sunulması bekleniyor.

Değişiklik günlüğü rastgele bir değişiklikten bahsetmiyor, lakin MIUI 13‘ün küçük pencereler biçiminde uygulamaları açmayı destekleyen yeni bir global kenar çubuğu, arama, saat, hava durumu ve tema erişilebilirlik modlarını optimize eden küçük çaplı özellikleri getiriyor. Ayrıyeten, tarayıcı saklılığı müdafaasını, web’de gezinmeyi ve bilgi okuma tecrübesini de optimize ediyor.

Küresel Güncellemesi

Mi 11 Lite 5G için bu güncellemenin donanım yazılımı numarası V13.0.2.0 SKIMIXM’dir. En son sürümü yüklemek için kullanıcıların yaklaşık 3,2 GB’lık yazılım paketini indirmeleri gerekli.

Mi 11 Lite 5G – Global Kararlı V13.0.2.0 SKIMIXM

  • İndirmek için tıklayın

DEĞİŞİM GÜNLÜĞÜ

[Diğer]

  • Optimize edilmiş sistem performansı
  • Geliştirilmiş sistem güvenliği ve kararlılığı

Çin Güncellemesi

Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini Çin ROM’una sahip Mi 11 Lite 5G’de almaya başladı. Bu güncelleme saklılık, güvenlik ve widget’larda kimi değişiklikler getiriyor.

Mi 11 Lite 5G için güncelleme, donanım yazılımı sürümü V13.0.4.0 SKICNXM ile tanımlanır ve Android 12 tabanlıdır.

Çin ROM’una sahip bir Mi 11 Lite 5G kullanıcısıysanız, en son gelen güncellemeler hakkında bir bildirim alabilirsiniz. Şimdi almadıysanız, Ayarlar» Yazılım güncellemesine gidip yeni güncellemeyi denetim edebilirsiniz. Ayrıyeten, riski size ilişkin olmak üzere, aşağıdaki ilişki aracılığıyla belgeyi manuel olarak flaş etmeniz de mümkün.

Mi 11 Lite 5G (Çin) – İndirme İlişkisi

Değişiklik Günlüğü

[Diğer]

  • Optimize edilmiş sistem performansı
  • Geliştirilmiş sistem güvenliği ve kararlılığı

MIUI 13 ve Android 12 güncellemesi beklenildiği üzere dağıtıma yavaş yavaş çıkıyor. Fakat firmanın Çin ROM’una verdiği özellikleri öteki ROM’lara vermemesi hala büyük bir sorun!