Bugün erken saatlerde Xiaomi halkla alakalar Genel Müdürü Wang Hua, şirketin CEO‘su Lei Jun’un başkanlık misyonundan istifa ettiği haberlerini netleştirmek için bit açıklama yaptı.

Xiaomi CEO’su istifa argümanlarına cevap verdi

Lakin görünüşe nazaran Çinli teknoloji devinin CEO’su Lei Jun yalnızca elektronik ünitesinden ayrılmış. Buna nazaran Jun’un aslında Çinli teknoloji devi kümesinden büsbütün ayrılmadığı ortaya çıktı. Ayrıyeten yöneticinin markanın araba üretim planlarına odaklandığını da kelamlarına ekledi. Wang Hua’nın açıklamasına emsal halde Lei Jun da kendi Weibo hesabında daha fazla açıklama yaptı. Toplumsal medya gönderisinde, Xiaomi Kümesinin çok sayıda yan kuruluşuna sahip olduğunu belirtti. Bu nedenle, bu bağlı iştiraklerin idare konseyi ve yasal temsilcilerinin bir değişiklik/düzenleme görmesi ender değil. Jun, Xiaomi Electronics’in CEO’luğundan istifa edeceği istikametinde tezleri cevapladı. Jun’un ayrıldığı ünite markanın büyük bir modülü olsa da, kümenin geneli yalnızca tüketici elektroniği eserlerinden çok daha büyük.

Xiaomi son yıllarda süratle büyüyerek kendine değerli bir yer edindi. Çinli teknoloji devi son yıllarda önemli gelirler elde etti ve ismini kıymetli teknoloji şirketleri ortasında sokmayı başardı. CEO’nun işten ayrılması hayli şaşırtan bir atılım olurdu gerçekten zati mevcut CEO artık bir açıklama ile bu duruma bir açıklık getirdi.