Xiaomi öbür taşınabilir markalar üzere yeni Android 12 güncellemesi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Firma birinci olarak anavatanı Çin’de Android 12 kararlı güncellemelerini sunmaya başlamıştı.

Global pazarlardaki birkaç model de bu güncellemeyi almaya başladı. Bu haberimizde Xiaomi, Redmi ve Poco modelleri için Android 12 güncellemeleri hakkında en yeni bilgileri sizler için tek bir arşivde sunmaya çalıştık.

Xiaomi’nin Android 12 güncellemesi ayrıntıları

Şubat 2021’de Google, geliştiriciler için Android 12’yi duyurdu. Google, Material You tasarım ideolojisinin bir modülü olarak büsbütün yeni bir süratli ayarlar paneli, modernize edilmiş widget’lar ve sistem genelinde tema revizyonu dahil olmak üzere Android 12’de birtakım esaslı ve kullanışlı özelliklere gittiğini açıkladı.

Birincilerin telefonu Xiaomi 11T serisi

Xiaomi, Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini Xiaomi 11T Pro‘ya sunmaya başladı. Güncelleme şu anda Küresel pazarlardaki pilot test kullanıcıları için yayınlanmaktadır ve genel kullanıma sunulması birkaç gün sürecektir.

18 Şubat 2022

Xiaomi, Android 12 tabanlı MIUI 13 sürümünü Mi 10 için yayınlamaya başladı. Güncelleme şu anda Çin’de dağıtılıyor ve başka pazarların önümüzdeki birkaç hafta içinde bu güncellemeyi alması bekleniyor.

16 Şubat 2022

Xiaomi, Avrupa’da Xiaomi 11 Lite 5G NE için Android 12 tabanlı MIUI 13 yapısını piyasaya sürmeye başladı. Güncelleme şu anda pilot test kullanıcısı için yayınlanıyor, genel kullanıma sunulması birkaç hafta sürecek.

14 Şubat 2022

Xiaomi, MIUI 13 güncellemesini global olarak Redmi Note 10‘a yayınlamaya başladı. Güncelleme şu anda pilot test kullanıcısı için yayınlanıyor, genel kullanıma beta süreci bittiği vakit sunulması bekleniyor.