Xiaomi 12 süper ekranı ile akıllı telefon piyasasına sert giriş yapmak istiyor. Telefonun ekranın da birçoğu monitör ekranlarında tanınan olan özellikler mevcut olacak. Yani cebinizde bir nevi monitör özellikleriyle donatılmış harika bir cep telefonu taşıyacaksınız.

Daha evvelki haberlerde Xiaomi 12‘nin China Star Opto Electronics‘in özel olarak özelleştirilmiş bir OLED üst seviye ekranıyla donatılacağına dair söylentiler vardı, fakat bu söylenti, yetkili tarafından hiçbir vakit açıklanmadı.

Oscarlık Ekranı ile Xiaomi 12

Bugün ise ekran tedarikçisi tarafından kimi özellikler, lansmandan çabucak evvel duyuruldu. TCL Huaxing, Xiaomi Mi 12nin kendine has yüksek hassasiyetli AMOLED esnek bir ekran ile donatıldığını söyledi. Dünyaca ünlü profesyonel ekran test tertibini geçerek “Ekranın Oscarı” unvanını aldı. Sanayi “DisplayMate, derecelendirilen en yüksek A+ sertifikasıdır ve birebir anda 15 “akıllı telefon görüntüleme kaydı” yenilenir.

Sonuç olarak, TCL China Star, Çin’de bu sertifikayı geçen tek ve dünyada ikinci ekran üreticisi oldu.

Yayınlanan konfigürasyon datalarına nazaran, bu ekran, mevcut kullanıcıların ekran için seçici ihtiyaçlarını neredeyse karşılıyor ve yenileme suratı, parlaklık, renk derinliği ve kontrast açısından performansı en üst seviyede yer alıyor.

Raporlara nazaran, TCL Huaxing tarafından sağlanan 6.28 inç AMOLED esnek ekran, 12 bit renk derinliğine, yüksek kontrasta vb. Özelliklere sahip ve ayrıyeten DisplayMate tarafından A+ puanı alan bu ekran;

En yüksek mutlak renk doğruluğu, en yüksek manzara kontrastı, en yüksek OLED ekran parlaklığı ve en büyük birincil renk gamı, en yüksek zirve ekran parlaklığı, en düşük ekran yansıtma ve en yüksek görünür ekran çözünürlüğü dahil 15 mükemmel bilhassa rekorlara giriyor.

Mükemmel Ekran Tecrübesi

İnanılmaz dizaynına ek olarak, bu ekran daha âlâ güç tüketimi ve daha uygun bir pil ömrü tecrübesine sahiptir. Ayrıyeten 120Hz yüksek yenileme suratına sahip ve stroboskopik sorunu faal bir formda çözen ve gözleri koruyan DC karartma şemalarını dayanaklar.

DisplayMate, Xiaomi 12’nin “Dünyanın en âlâ akıllı telefon ekranına, ders kitabı gibisi harika kalibrasyon doğruluğuna ve son derece etkileyici ve harikaya çok yakın olduğu söylenebilecek görüntüleme özelliğine sahip” yorumunu yaptı.