Microsoft geçtiğimiz yıllarda herkesi şaşırtarak yeni işletim sistemi olan Windows 11’i (Windows 10X‘in kopyası) duyurmuştu. Birçok kişinin tenkit yağmuruna tuttuğu Windows 11 birinci çıktığı vakitler sıkıntılı bir işletim sistemiydi. İşte Microsoft bu nedenle Windows 11’i toparlamaya başladı.

Windows 11 yavaş yavaş toparlanıyor

Microsoft’tan Belge Gezgini’ne sekme ekleyebilme özelliğini isteyen birçok kullanıcıdan biriyseniz, sonunda sizlere düzgün haberlerimiz var. Windows 11 sürüm 22H2 yahut Sun Valley 2 güncellemesiyle, birinci olarak 2017’de önizleme yapılarında test edilen Evrak Gezgini’ndeki “sekmeler” özelliğini geri getirebilir.

Gitgide daha yeterli olmaya başlayan Windows 11 Sun Valley 2 ile birçok özelliği kullanıcılarına sunacak. Windows 11’i toparlamaya çaba eden yetkililer bu güncelleme ile işletim sisteminin Windows 98‘den kalma birtakım simge ve animasyonlarını da değiştirecek.

Windows 11‘e gelmesi beklenen “Sekmeler” özelliği birçok kullanıcının işini kolaylaştıracak. Üstteki ekran imgesinden anlaşılacağı üzere firma, Evrak gezginine sekme açabilme özelliğini test ediyor. File Explorer üzerinde iken “+” butonuyla çok sayıda yeni sekme açabilmeye yarayan bu özellik daha kolay kullanım sunuyor. Şayet birden çok sekmeniz varsa görselde de gözüken sağ ok tuşuna basarak pencereler ortasında geçiş sağlayabiliyorsunuz.

Bu özellik aslında Microsoft Edge tarayıcısındakine çok benziyor. Windows 11 için gelmesi yeterli bir adım olmuş. Firma ayrıyeten bu güncelleme ile sürükle-bırak özelliğini de kullanıcılara geri getirecek.

Windows 11 hakkındaki niyetlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.