WhatsApp daha inançlı ve özel bir hizmet olma yolunda kıymetli adımlar atmaya devam ediyor. Bunu uçtan uca şifrelemenin gelmesiyle, daha sonra yedek kopyaların şifrelenmesiyle ve elbette, her kullanıcının uygun olduğuna karar verdikten sonra kaybolan süreksiz bildirileri kullanıma sunması ile yapıyor.

WhatsApp, artık kısa ömürlü bildirilerinde yeni değişiklikler yapıyor ve resmi olarak süreksiz iletiler olarak isimlendirdiği bu yolda biraz daha ilerliyor. Artık kullanıcılar, açtığı her yeni sohbetin süreksiz iletileri olduğuna karar verebilecek.

WhatsApp Kaybolan Silinen Mesajlar Süreksiz Mesajlar!

WhatsApp’a kaybolan bildirilerin gelmesinden bu yana, bu özelliği her kullanacağımız vakit aktifleştirmek zorunda kalıyorduk. Artık WhatsApp kuralları değiştiriyor ve bu ayarları varsayılan olarak ayarlamamıza müsaade veriyor. Bu, açtığımız her yeni konuşmanın, bu mevzuda hiçbir şey yapmamıza gerek kalmadan kaybolan bildirilere konut sahipliği yapacağı manasına geliyor. Ayrıyeten öngördüğünüz vakitte da ileti yok olacak.

İletiler 7 gün içinde kaybolabiliyordu, lakin artık WhatsApp bu özelliğinde iki yeni müddet daha ekledi. Bildirilerin 24 saat sonra kendilerini silmesini yahut 90 gün boyunca sohbette kalmasını ve akabinde kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak, WhatsApp her yeni sohbetteki bireylerinize silme ayarlarınızın evvelce belirlenmiş olduğunu bildirecek.

WhatsApp’ın kendisi tarafından belirtilen adımları izleyerek süreksiz bildirileri varsayılan olarak nasıl etkinleştirebileceğinizi anlatıyoruz:

  • WhatsApp’ı açın ‘Ayar’ yahut ‘Ayarlar’a ulaşın (iPhone yahut Android’de)
  • Hesaplar‘a erişiyoruz.
  • Gizlilik’e erişiyoruz’.
  • Varsayılan Müddet yahut Varsayılan Mesaj Mühleti ulaşın.
  • Mevcut seçenekler ortasından istediğiniz süreyi seçiyor ve kabul ediyorsunuz.

Hazır, iletileriniz artık varsayılan olarak kayboluyor.

Pekala ya bildirileri saklamı tekrar istersek? Bu solo sohbetin silme ayarlarını değiştireceğiz ve bunun için süreksiz iletileri devre dışı bırakacağız.