WhatsApp, 2 GB’a kadar boyuta sahip medya evraklarını birtakım kullanıcılarla paylaşma özelliğini test ettikten sonra artık bir dokümanın cihazlarımıza tam olarak ne vakit indirileceğini yahut yüklendiğini anlamamızı sağlayan bir özellik yayınlıyor.

Android, iOS, Web ve Masaüstü için WhatsApp beta sürümünün en son sürümleri, dokümanları paylaşırken kestirimi varış vaktini söyleyecek. Böylelikle evrakın telefonunuza yahut Masaüstünüze tam olarak ne vakit indirileceğini görüntüleme imkanı sunacak. Birebir bilgiler bir doküman yüklenirken de gösterilecek. Bu özellik, geçen ay WhatsApp Desktop’ta aslında yayınlandı ve bu bilgi, bu hafta Android ve iOS’taki kimi beta test kullanıcılarına sunuldu.

WhatsApp’dan kullanıcılara rahat nefes aldırtan özellik!

Yukardaki ekran manzarasında görebileceğiniz üzere, bir doküman yüklüyoruz ve sohbet balonunda evrak isminin altında yeni bir ETA etiketi beliriyor. Bu bilgi, evrakın ne vakit büsbütün gönderileceği yahut aygıtımıza indireleceği üzere ayrıntıları anlamamıza imkan sağlayacak.

Ekran imgesi Android için WhatsApp beta’dan alınmış olsa bile, kimi beta test kullanıcılarının tıpkı bilgileri iOS için WhatsApp beta’da da görebileceğini unutmamak gerek. Bu özellik, bu hafta Android ve iOS için WhatsApp beta sürümünde yayınlandı, fakat Masaüstündeki tüm beta test kullanıcıları için esasen mevcut ve daha sonraki bir tarihte daha fazla aktifleştirme planlanıyor. Bu güncelleme devrimsel bir değişiklik getirmese de bir çok kolaylık sağlayacak.