WhatsApp, Android için 60’tan fazla lisanda mevcut ve uygulamayı başlattığınızda sistem lisanını otomatik olarak seçiyor. Android 2.22.8.3 güncellemesi için yeni WhatsApp beta güncellemesinde, WhatsApp’ın, gelecekteki bir güncelleme için kullanıcının uygulamanın lisanını manuel olarak seçmesine imkan tanıyan yeni bir özellik geliştirdiği keşfedildi.

WhatsApp yenileniyor! işte yeni özellikler

Bu ekran imajında de görebileceğiniz üzere, WhatsApp ayarlarında “Uygulama dili” isminde yeni bir seçenek mevcut olacak. “Uygulama dili”ni seçtiğinizde, WhatsApp uygulamadan desteklenen tüm lisanları sunacak. Benzeri bir özellik Hindistan üzere kimi ülkelerde aslında mevcut, lakin WhatsApp gelecekteki bir güncellemede bu özelliği geniş bir kapsamda sunacak. Özellik geliştirme basamağında, bu nedenle daha sonraki bir tarihte yayınlanacak.

Buna ek olarak uygulama kullanıcıya 6 farklı reaksiyon emojisini sunacak. Bu emojiler; beğeni, kırmızı kalp, gülmek, şaşırmak, üzülmek ve teşekkür olarak görülecek. Emojiler ile reaksiyon verme özelliği sunulduğunda bir bildirinin altına reaksiyon olarak emoji bırakabileceksiniz.

WhatsApp uzun müddettir iletilere emoji ile reaksiyon verme özelliği üzerinde çalışıyordu. Hali hazırda geliştirilmekte olan bu özellik artık kullanıma sunulacak. Bu özellikler uygulamayı baştan sonra değiştirmeyecek olsa da kullanıcılar için yenilikler katacak diyebiliriz. Bu da kullanıcı tecrübesini bir üst seviyeye taşımaya yardımcı olacak her şeyi sunacak denebilir.