Çabucak çabucak herkes yeni emojileri seviyor ve mesajlaşırken kullanıyor olmalı. Android 12L ve iOS 15.4‘te tanıtılan Unicode 14 emojileri bu hoş, bazen baş karıştırıcı emojilerle (resim dili) kendimizi daha güzel tabir etmemizi sağlayacak toplam 37 yeni reaksiyon yakında geliyor.

Dünyanın en büyük anlık iletileşme uygulaması olan WhatsApp‘da kullanıcılarına en son beta sürümünde bu emojileri sunacak.

WhatsApp 37 adet yeni emoji sunuyor

WhatsApp istemcisinin 2.22.8.8 sürümü, WABetaInfo tarafından tespit edildiği üzere, eriyen yüz, ısıran dudaklar ve çok daha fazlasını içeren Unicode 14 emojisini ekliyor. Bu emojilerin birçoğu ayrıyeten kendi farklı cilt tonu ve cinsiyet seçenekleriyle birlikte gelirken, yeni sürüm kimi mevcut emojilerin yeni varyantlarını da içermekte. (Gebe emojisi ve kimse var mı?)

Bu, evvelki Unicode sürümlerine kıyasla küçük bir güncelleme (Sürüm 13, 55 yeni emoji ekledi ve sürüm 12, 61 emoji getirdi) lakin burada sistemli kullanıma girmesi ve tanınan olması mümkün görünen en azından birtakım emojiler var. (Selam çakan emojiye bakın yahut noktalı çizgi olan)

Muhtemelen, WhatsApp‘ın bunları eklemesi, en azından ulaşacakları kişi sayısı açısından, Android yahut iOS‘un bunu yapmasından daha da değerlidir. Android’de WhatsApp’taki emojiler sürümden bağımsızdır, yani onları WhatsApp’ın sunmuş olduğu emojilerle görürsünüz. Zira birçok insan eski Android sürümlerini kullanabiliyorlar. Artık en son Android sürümünü çalıştırıp çalıştırmadıklarına bakılmaksızın yeni emojileri kullanabilirsiniz.