WhatsApp’ın, Android telefonlardan bir iPhone telefonlara geçerken, WhatsApp sohbet geçmişlerini içe aktarmalarını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Ayrıyeten bununla ilgili bir ekran imgesi de paylaşıldı.

WhatsApp sohbetlerini Android’den iPhone’a aktarmak yakında mümkün olabilir! İşte detaylar!

WhatsApp, kullanıcıların bir Android telefondan bir iPhone’a geçerken WhatsApp sohbet geçmişlerini içe aktarmalarını sağlayacak yeni bir özellik geliştiriyor. WABetaInfo, WhatsApp iOS uygulamasının beta sürümünde (sürüm 22.2.74) bu özelliği keşfetti ve WhatsApp sohbetlerinizi Android’den iOS’a aktarmaya çalışırsanız nasıl görünebileceğini gösteren ekran manzaralarını paylaştı.

Üstteki ekran imajlarında belirtildiği üzere, kullanıcının sohbetlerini iPhone’una aktarabilmesi için uygulamaya müsaade vermesi gerekiyor. Manzaralarda ayrıyeten “Bu adımı atlarsanız daha sonra içe aktaramazsınız” yazan bir satır mevcut. Bu, iPhone’unuzdaki WhatsApp uygulamasının birinci kurulumunu tamamladıktan sonra, WhatsApp sohbetlerinizi daha sonra içe aktaramayabileceğiniz manasına geliyor. Telefon değiştirdiğinizde konuşmalarınıza devam etmek için, iPhone’unuzda WhatsApp uygulamanızı birinci kurduğunuzda sohbetlerinizi tam olarak içe aktarmanız gerekebileceğini ayrıyeten belirtelim.

Sohbet geçmişinizi iPhone’unuza aktarmak için sırf WhatsApp uygulamasını kullanmak kâfi olmayabilir. Bunu yapmak için iOS’a Taşı uygulamasını da kullanmanız gerekebilir.

WhatsApp’ın sohbetleri Android’den iOS’a aktarmaya yönelik yeni özelliği şu anda geliştirme evresinde olduğundan bu beta sürümünde gördüğümüzden farklı değişiklikler olabilir. Şu an için bu yeni özelliğin ne vakit yayınlanacağına dair şimdi resmî bir bilgi yok.

WhatsApp’ın lideri Will Cathcart geçtiğimiz yıl, WhatsApp kullanıcılarının sohbetlerini Android’den iOS’a ve tam zıddı halde aktarmalarını sağlayacak bir özellik oluşturmayı planladığını duyurmuştu. WhatsApp, iOS’tan Samsung aygıtlarına ve iOS’tan Pixel telefonlara sohbetleri içe aktarmayı esasen mümkün kıldı ve gelecekte WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android 12 aygıtlara aktarmanın mümkün olacağını daha evvel belirtmişti.