Birkaç gün evvel WhatsApp, Android için WhatsApp beta’nın en son yeni sesli not oynatıcısını yayınladı. Bugün şirket, beta sürümünde esasen yayınlanmış olan sesli not özelliklerini içeren yeni güncellemeleri herkes için duyurdu.

Yeni bir blog gönderisinde, WhatsApp sesli notlar için iyileştirmeleri sundu. Başlangıçta şirket, platformlarında günlük ortalama 7 milyar sesli ileti gönderildiğini ve bunların hepsinin uçtan uca şifreleme ile teminat altına alındığını, böylelikle WhatsApp yahut ana şirketi Meta bile kimsenin kendilerini dinleyemediğini belirtiyor.

Bu açıklamanın akabinde WhatsApp sesli notlarla ilgili değişiklikleri duyurdu:

1,5 kat ve 2 kat daha süratli oynatma: Geçen yıl beta test kullanıcılarına ve kararlı kullanıcılara sunulmuştu. WhatsApp artık, kararlı kullanıcılara iletilmiş sesli notlar için süratli oynatma özelliğini yakında yayınlamayı planlıyor.

Sohbet Dışında Oynatma: Android beta test kullanıcıları bu özelliği aslında kullanabilir, fakat yakında daha fazla aktifleştirme planlanıyor. Bu, iOS için WhatsApp’ın son sürümlerinde zati mevcut.

Dalga Biçimi Görselleştirme: WhatsApp Masaüstünde ses dalga biçimlerini yayınladıktan sonra, uygulamanın tüm platformlarında bulunan ses dalga biçimleri

Oynatmayı Hatırla: Sohbete döndüğünüzde sesli notları kaldığınız yerden alabilirsiniz.

Taslak Önizleme: Sesli notları göndermeden evvel dinleyebilirsiniz. Kayıtları duraklatma ve devam ettirme özelliğini kullanarak da kayda devam edebilirsiniz.

Kayıtları Duraklat ve Devam Ettir: Ses kayıtlarını duraklatma ve devam ettirme özelliği beta test kullanıcıları için ve yakında herkes için esasen mevcut.