WhatsApp, masaüstü uygulamasının kullanıcısına yeni özellikler sundu. Taşınabilir aygıtlarda hali hazırda mevcut olan bu çok kullanışlı özellik artık masaüstü kullanıcıları için de kullanıma sunulacak.

Artık Whatsapp masaüstü sürümünde kullanıcılar sesli bildirinin paylaşıldığı sohbetten çıktıklarında bile dinledikleri ses kesilmeden çalmaya devam edecek. Bu, kullanıcıların sohbetten ayrıldıktan sonra eski görüntüleri izlemeye devam etmelerini sağlayan Fotoğraf İçinde Fotoğraf uygulamasına hayli benziyor.

WhatsApp masaüstü için beklenen özelliği sundu!

Waretainfo, WhatsApp’ın sesli bildirilere yönelik masaüstü özelliğini duyurdu. Bir blog sitesi tarafından paylaşılan ekran imgesi, bir kullanıcı sesli iletisi çaldığında ve diğer bir sohbet penceresine geçtiğinde WhatsApp’ın ses kayıtlarını oynatmayı bırakmadığını açıkça gösteriyor. Sesin kesilmesinin yerine, sohbet listesinin en altına yerleştirilen yeni ses çalar simgesi karşımıza çıkıyor. Bu ses oynatıcı çubuğu, kullanıcıların ses kayıtlarını başa almasına yahut duraklatmasına yahut büsbütün kapatmasına imkan tanıyacak. Ayrıyeten kullanıcılar ekranda görünecek olan, yeni ses çubuğunun çabucak altına yerleştirilen hareketli gri çubuğu kullanarak ses kayıtlarının ilerlemesini izleyebilirler.

Yeni özellik WhatsApp Desktop Beta sürüm 2.2204.5 ile mevcut olacak. Fakat blog sitesi, özellikten 2.2204.1 beta sürümünü kullanan kimi beta masaüstü kullanıcılarının da yararlandığını söylüyor. WhatsApp geçen ay sesli iletiler ile ilgili bir de yollamadan evvel dinlemenizi sağlayan bir özellik sunmuştu. Şirket son periyotlarda sürat kesmeden güncelleme ve yeni özellik sunuyor diyebiliriz.