WhatsApp ekseriyetle güncellemeleri hem Android hem de iOS platformlarında tıpkı anda yayınlasa da, en son güncelleme, iPhone ve iPad kullanıcılarını hedefleyen belli özellikler getiriyor.

İki değerli yeni özellik artık iOS kullanıcılarına sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda genel olarak kullanıma sunulması bekleniyor. Birincisi, sesli iletileri kaydederken duraklatma ve devam ettirme özelliği. Böylesi gerekli bir özellik nedense en son güncellemeye kadar mevcut değildi, lakin artık WhatsApp v22.2.75‘i indiriyorsanız, bir ses kaydını dinlemek için üst kaydırarak ve akabinde “duraklat” ve “devam ettir”e dokunarak deneyebilirsiniz.

WhatsApp iPhone aygıtlara özel bir özellik sunuyor!

iOS kullanıcılarına sunulan bir öteki değerli yeni özellik de Odak modu takviyesi. Bu özellik iOS 15 güncellemesine eklenecek ve bir Odak modu ayarladığınızda seçilen kullanıcıların size bildiri göndermesine imkan tanıyacak. Bu mod etkinleştirildiğinde bildirim, arama ve bildiri filtreleri ayarlayabilir ve uygun olmadığınızda diğerlerine otomatik karşılık verebilirsiniz. Özellik daha verimli bir Rahatsız Etmeyin seçeneği olarak düşünülebilir. Öbür yandan WhatsApp, kullanıcıları için bir diğer değerli yeni özelliğe daha hazırlanıyor: Android sohbetlerini iOS’a aktarma yeteneği. Bununla birlikte, özellik hala dahili olarak test ediliyor, bu nedenle WhatsApp’ın bu özelliği herkesin kullanımına sunmaya hazır olması biraz vakit alabilir. Şirket yıl içinde yeni güncellemeler sunmaya devam edecek.