Yaklaşık bir ay evvel WhatsApp, farklı bir sohbet sırasında sesli iletileri dinleme özelliğini test etmeye başladı. Bugün şirket, bu özelliğin geliştirilmiş bir sürümünü tüm kullanıcılara sunuyor. Uygulamanın 22.4.75 sürümü, kullanıcıların sesli iletileri ve ses belgelerini sohbet dışında oynatmasına imkan tanıyacak. Bu yeni bilhassa, bir sesli bildirisi dinlemeye başlayabilir ve o sırada diğer bir sohbete geçebilirsiniz. Öbür bir sohbette ileti yazabilir ya da çıkartma gönderebilirsiniz.

WhatsApp iOS aygıtlar için geliştirdiği özelliğini sundu!

Bu kullanışlı özellik, WhatsApp tarafından birtakım kıymetli fonksiyonların duyurulmasından birkaç hafta sonra geldi. Bunlardan biri, sesli ileti kaydederken duraklatma ve devam ettirme yeteneğiydi. Ayrıyeten, kullanıcılar artık bir sesli bildirisi göndermeden evvel dinleme seçeneğine de sahip. Bu da uygulama için büyük bir gelişme.

Sürüm 22.2.75 ayrıyeten iOS 15 sayesinde yeni bir ince ayar getiriyor. Bir kullanıcı bir WhatsApp bildirimi aldığında, uygulama artık Twitter ve Slack’in yaptığı üzere iPhone’un Kilit Ekranında kendisine ileti gönderen kişinin profil fotoğrafını gösteriyor.

Son olarak, bu eski sürüm ayrıyeten Odak moduna uygun dayanağı de ekliyor. Bu, bir Odak modu ayarlamış olsanız bile seçili kullanıcıların size ileti göndermeye devam edebileceği manasına geliyor.

Tüm bu özellikleri denemek istiyorsanız WhatsApp’ın son sürümünü App Store’dan indirmeyi unutmayın. Bu fonksiyonlardan kimilerinin mevcut olup olmadığı konusunda endişelenmeyin, zira WhatsApp bunları yavaş yavaş tüm kullanıcılara sunacak.