WhatsApp profilinizi direktörün yeni bir yolu olan koleksiyonları duyurduktan sonra artık dikkat alımlı yeni bir özellik sunuyor. WhatsApp artık WhatsApp Business hesapları için diğer bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Yeni özellik hesapların gelen profillerinde bir kapak fotoğrafı belirlemelerine müsaade verecek.

WhatsApp çok konuşulacak yeni özelliği sundu!

WhatsApp, profiliniz için bir kapak fotoğrafı ayarlamanıza müsaade veren yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şu anda bu özellik WhatsApp Business’ta geliştirme evresinde ve standart WhatsApp kullanıcı hesapları için planlanmamıştır. Bu özellik, beta test kullanıcıları için etkinleştirildiğinde, İşletme profili ayarlarınızda birtakım değişiklikler olacak.

Bu ekran imajında görebileceğiniz üzere, WhatsApp İşletme Ayarlarınıza bir kamera düğmesi eklemeyi planlıyor: kapak fotoğrafı olarak kullanmak üzere bir fotoğraf seçebilir yahut yeni bir tane çekebilirsiniz. Başka şahıslar (standart WhatsApp kullanıcı hesapları dahil) işletme profilinizi ziyaret ettiğinde kapak fotoğrafınızı görebilirler.

Ekran manzarası iOS için WhatsApp Business’tan alınmış olsa bile WhatsApp, tıpkı özelliği Android için WhatsApp Business’ta da sunmayı planlıyor. Özellik geliştirme evresinde olduğu için bilinen bir çıkış tarihi yok, lakin özellik beta test kullanıcıları için kullanıma sunulduğunda bu web sitesinde yeni bir öykü yayınlanacak.

Şirket bu yıl güncelleme üzerine güncelleme sunarak kullanıcılarına eşsiz bir tecrübe yaşatıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan kapalılık mukavelesi olaylarının akabinde WhatsApp prestijini geri kazandı.