Resmi bir açıklamaya nazaran, Digital Asset Broker (DAB) isimli yeni platform, Objelerin İnterneti (IoT) platformunun gücünden yararlanıyor ve Vodafone müşterilerinin yeni ‘Nesnelerin Ekonomisi’nden faydalanmasına yardımcı olacak.

Vodafone yeni Blockchain tabanlı ‘Nesnelerin Ekonomisi’ platformunu başlattı!

Günümüzde birçok bağlı aygıt ve sensör, İnternet üzerinden bilgi toplar ve gönderir. Fakat Vodafone’un yeni ‘Economy of Things‘ platformu bundan daha da ileri gidiyor. Doğrulanmış bağlı aygıtların, araçların, akıllı kent mobilyalarının ve makinelerin, kullanıcının müdahalesi olmadan problemsiz ve inançlı bir halde süreç yapmasına imkan tanır.

Vodafone’un yeni platformu, kendi karmaşık altyapısını oluşturan işletmeler yerine, rastgele bir aygıta eşsiz bir dijital kimliğe sahip olacak. Daha sonra taşınabilir SIM tarafından garanti altına alınan cüzdan ve ödeme teknolojisini kullanarak öteki aygıtlarla inançlı bir biçimde bağlantı kurabilir ve süreç yapabilir.

Platform, blockchain teknolojisi kullanılarak garanti altına alınmış. Vodafone DAB’ye bağlı tüm aygıtlar doğrulanır ve akabinde inançlı ve şifreli irtibatlar üzerinden data ve para alışverişi ve ticareti için otomatik olarak yetkilendirilir.

Vodafone Baş Teknoloji Sorumlusu Johan Wibergh, bahis ile ilgili yapmış olduğu açıklamada “Avrupa ve Afrika’daki müşterilerimiz için şirket içi yeni, ölçekli platformlar inşa ediyoruz. En son platformumuz olan bu, gündelik objelerin ve aygıtların bizim ismimize pazarlık yapabileceği, hizmetleri satın alabileceği ve satabileceği yeni Objelerin İktisadını yönlendirecek. “Ortaklıkları süratle genişletmek ve ekosistemi dünya çapında öbür özellikleri ve ödeme planlarını içerecek halde genişletmek için öteki birçok şirketle faal olarak konuşuyoruz” tabirlerine yer verdi.