Tanınan sanal gerçeklik olarak bilinen metaverse, son haftalarda ve aylarda giderek artan sayıda hane halkının ve markanın dikkatini çekti. Victoria’s Secret da bunlardan biri, şirket 4 ticari marka başvurusu ile metaverse’e adım atıyor!

Victoria’s Secret, 4 ticari marka müracaatıyla metaverse’e adım atıyor!

Yüksek reklam potansiyeline sahip pazarlaması ve markalaşmasıyla ünlü bir Amerikan iç çamaşırı ve hoşluk markası olan Victoria’s Secret, metaverse‘e birinci adımlarını atan son şirket olarak karşımıza çıkıyor.

13 Şubat’taki bir dizi tweet’te, şirketin ticari marka avukatı Michael Kondoudis, Victoria’s Secret‘ın dijital koleksiyonlar ve blockchain teknolojisi kullanılarak geliştirilen medya ile sanal dünyalarda kullanım için çevrimiçi kıyafetler ve medya için dört müracaatta bulunduğunu açıkladı.

Michael Kondoudis, Tweet’inde şu tabirlere yer verdi; Victoria’s Secret Metaverse’e geliyor! Avukat, 8 Şubat’ta yapılan yeni ticari marka müracaatları, @VictoriasSecret‘in “sanal ortamlarda” kullanım için blockchain teknolojisi ve çevrimiçi giysi ve medya ile oluşturulan dijital koleksiyonları ve medyayı sunmayı planladığını gösteriyor.”

Ticari markalar, Victoria’s Secret‘ın çevrimiçi ve sanal ortamlarda sanal eserler ve hizmetler satarak meta bilgi tabanına girmeyi planladığını ima ediyor!

Geçtiğimiz hafta, McDonald’s’ın metaverse’i keşfetmeye hazır olduğunu bildirmişti. Bilhassa, fast-food zincirinin 4 Şubat’ta dosyaladığı on iki ticari markadan on biri, sanal restoranlara, sembollere, kafelere ve öteki sanal hizmetlere atıfta bulunuyordu.

Uygulamaya nazaran, McDonald’s sanat yapıtı, ses ve görüntü belgeleri için “indirilebilir multimedya dosyaları” ve ayrıyeten değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) verebilecek.