Gürpınar ilçesine tâbi Örmeli köyünün Karakaş mezrası kırsalında, Dünya Doğayı Koruma Birliğinin (IUCN) Kırmızı Listesi´nde koruma altında bağcıklı yaklaşık 20 tane Kızıl Akbaba sürü halinde yolda geçen Enes Güngör tarafından cep telefonu kamerasıyla kayda makbuz.


Sürü halinde tek tepenin yamacında bağcıklı Kızıl akbabalar Van’bile ilk kez yerde kadar sayı akbabanın tek arada görüntülendi.


Enes Güngör, akbabaları uzakta koyun sürüsüne benzettiğini fakat yakına geldiğinde akbaba sürüsü olduğunu görünce sayı şaşırdığını ve cep telefonuyla kayda aldığını söyledi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.