Ünlü yatırımcı, iş adamı ve şahsî finans kitabı “Zengin Baba Fakir Baba”nın müellifi Robert Kiyosaki, ABD Dolarının yaklaşmakta olan çöküşüyle ​​ilgili son ihtarlarının yanı sıra yatırımcılara birtakım kripto para üniteleri satın almaları tavsiyesiyle geri döndü.

Ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki: Bitcoin, ETH, SOL satın alın! – (İşte nedeni)

Kiyosaki geçtiğimiz günlerde paylaşmış olduğu bir tweet ile kimi ikazlarda ve yatırım tavsiyelerinde bulundu ve doların “patlamak üzere” olduğunu vurguladı.

Lider Joe Biden, ünlü müellife nazaran enflasyondan sorumlu. Akabinde yatırımcılara üçüncü dünya savaşının patlak vermesine hazırlık olarak ek altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum ve Solana stoklamalarını tavsiye etti.

Kiyosaki, tarihin en büyük balonu konusunda uyardı

Kiyosaki, ABD para ünitesinin yaklaşmakta olan vefatı hakkında daima olarak ihtarda bulundu ve geçersiz enflasyon hızlandıkça, tarihin en büyük balonunda yaşandığını “çöküş ve depresyon geliyor” kelamlarıyla vurguladı.

Kriptoyla ilgili yorumlarına karşın, Kiyosaki bu ayın başlarında hükümetin bir “Fed kriptosu” (federal rezerv kripto para birimi) yayınladıklarında tüm kripto para ünitelerini alacağı konusunda uyarmıştı.

Kiyosaki, kriptonun merkezi olmayan yapısının onu teknoloji ve makroekonomi ortasında bir kesişme noktasına nasıl yerleştirdiğini şu sözlerle açıkladı; “Her şeyi merkezileştirmek istiyorlar. Bu yüzden Bitcoin’i ve bilhassa blok zincirini merkezi olmayan bir formda desteklememin nedeni, insanların parasıdır. Altın ve gümüş, Rab’ın parasıdır” dedi.

İşadamı, Rusya-Ukrayna ihtilafının kriptonun inançlı liman para ünitesi olarak ortaya çıkmasına yol açtığını da kelamlarına ekledi. Finbold , 28 Mart’ta, Rusya’nın Ukrayna’yı farklı güçler göstererek işgal etmesinden bu yana Bitcoin’in %35 arttığını bildirdi.

Birçok piyasa spekülatörü, Bitcoin’in inançlı liman varlığı olarak nasıl performans göstereceğini görmekle ilgilendi ve son vakitlerde tüm 2022 kayıplarını silerek 3 ayın en yüksek düzeyine ulaşırken, Ethereum da piyasa bedeline 30 milyar doların pompalandığını gördü.