Solana’nın (SOL) fiyatı son günlerde keskin bir biçimde yükseldi ve token, evvelki 30 gün boyunca yaşadığı kaybı geri aldı. Önde gelen kripto ticareti analisti ise, Solana için kilit direnç düzeyini vurguladı!

Ünlü analist Solana için kilit direnç düzeyini vurguladı!

Önde gelen kripto ticareti analisti Michaël van de Poppe, SOL için, bilhassa de daha geniş kripto para piyasasına paralel olarak hareket eden son yükseliş ivmesi göz önüne alındığında, kripto tokeninin kıymetli direnç testlerini vurguladı.

Kripto analist uzmanı, 24 Mart’ta Solana için birinci direnç düzeyinin 112 dolar civarında olacağını ve ikinci pürüzün token için 130 dolar civarında olacağını söyledi.

Solana direnç düzeyi. Kaynak: Michael van de Poppe
Kripto uzmanı Ali Martinez daha evvel bu haftanın başlarında SOL’un yükseliş farklılığı yarattığına dikkat çekmişti ve bunun kripto para ünitesinin fiyatının bilhassa Poppe’nin iki direnç noktası olarak gördüğü bölgede 120 dolara yükselmesine neden olabileceğini şu sözlerle öne sürmüştü;

“Solana fiyat hareketi günlük grafikte düşen bir takoz oluştururken, RSI karşısında bir yükseliş farklılığı gelişiyor üzere görünüyor. 94 doların üzerinde belirleyici bir kapanış, SOL dolarını 120 dolara gönderebilir.”

Solana yükseliş sapması. Kaynak: Ali Martinez

Şu anda, Solana 100 doların biraz altında süreç görüyor ve CoinMarketCap datalarına nazaran toplam piyasa pahası 32,1 milyar dolar ile gün içinde %7,71 ve geçen hafta %11,85 artışla 98,91 dolar civarında el değiştiriyor.

Solana fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap