Giderek daha tanınan hale gelen kripto para Üniversal Pazar Erişimi (UMA)’nın fiyatı şaşırtan bir biçimde %104 artarak yedi gün boyunca fiyatta büyük bir artış gördü ve jetonun 11.09$’dan süreç gördüğü 2022’nin başlangıcından bu yana görülen kayıpları büsbütün telafi etti. Meğer daha Şubat sonunda keskin bir düşüşle 4,52 dolara düşmüştü.

UMA %100’ün üzerinde artış ile 2022 kayıplarını büsbütün geri aldı!

CoinMarketCap’ten alınan datalara nazaran, tokenin fiyatı Yalnızca yedi gün evvel 4,93 dolar iken, 1 Mart Salı günü 12.08$ olarak kaydedildi. 4 Mart’ta ise 10,08 dolardan süreç görmeyi başardı.

Görmüş olduğu bu fiyatın, periyot boyunca görülen en yüksek fiyat olduğunu ayrıyeten belirtelim. Mevcut fiyatı ve 7 günlük hareketleri ile UMA, 9,23 $ ile 11,09 $ fiyat aralığında değişirken, bu oranın 2022’nin başındaki düzeylere yakın durduğu görülüyor.

Bu, tokenin 32.85 dolardan süreç gördüğü Nisan 2021’den elde edilen kazanımların yakınında değil, lakin bir sakinlik periyodundan sonra hala toparlanma belirtileri gösteriyor.

Fiyat artıyor ve protokolün popülaritesi de artıyor

Bu büyümenin ardındaki temel nedenlerden birinin, protokolün benimsenmesindeki artışın sebebinin, UMA’nın potansiyelini fark eden ve çoğunluğa katılan kullanıcı sayısı olduğu söyleniyor.

UMA platformunun ardındaki takımın yakın vakitte tweetlediği üzere;

Tweet , protokolün bir günde beş balina tarafından kullanıldığına dair bilgiler verdi ve bu haftanın en yüksek düzeyi olan 12.08 $ (1 Mart) ile birebir vakte denk geldi.