Xiaomi’ye ilişkin birçok telefon modeli bulunuyor. Firmanın bütün bu telefonlar için sistemi hazır hale getirmesi yahut bir güncellemeyi yayınlaması biraz uzunca olabiliyor. Lakin bugünkü gelen güncelleme ülkemizdeki kullanıcıları da kapsıyor.

Xiaomi, Redmi Note 10 5G için MIUI 12.5 Enhanced Edition‘ı sunmaya başladı. Güncelleme, Tayvan’da V12.5.1.0.RKSTWXM ve Türkiye kullanıcıları için V12.5.1.0.RKSTRXM yapı numarasıyla birlikte sonunda yayınlandı.

Değişiklik günlüğü

(MIUI 12.5 Enhanced Edition)

Süratli performans. Yükler ortasında daha fazla ömür.

Odaklanmış algoritmalar: Yeni algoritmalarımız, sistem kaynaklarını muhakkak sahnelere nazaran dinamik olarak tahsis ederek tüm modellerde problemsiz bir tecrübe sağlar.

Atomize bellek: Ultra-ince bellek idare sistemi, RAM kullanımını daha verimli hale getirecektir.

Sıvı depolama: Yeni hassas depolama sistemleri, sisteminizi vakit geçtikçe canlı ve hassas tutacaktır.

Akıllı istikrar: Temel sistem iyileştirmeleri, aygıtınızın amiral gemisi donanım özelliklerinden en güzel halde yararlanmasını sağlar.

Ülkemizdeki kullanıcıları mutlu edecek güncelleme, büyük güncelleme gelmeden evvelki son orta güncelleme oluyor. Aşağıdaki orjinal ilişkilerden güncellemeyi telefonunuza kurabilirsiniz yahut güncellemenin bildirimlere düşmesini bekleyebilirsiniz.

Redmi Note 10 5G (Tayvan) – İndirme İlişkisi

Redmi Note 10 5G (Türkiye) – İndirme Teması

Bu güncelleme ile firma ülkemizdeki telefonlarını güncellemeye devam ediyor. Yakın vakitlerde Android 12 ile birlikte MIUI 13 güncellemesini sunmasını beklediğimiz Redmi, ülkemizde aşikâr bir kitle oluşturmayı başardı. Firmanın bu türlü devam etmesi halinde daha da tanınan olması bekleniyor.