Rusya’nın Ukrayna’yı istilası günlerdir sürüyor. İki taraf da müzakere masasına otursa da ne yazık ki beklenen olumlu karar ortaya çıkmadı. Tekrar müzakere masasına oturacak olan önderler görüşmelere devam ederken direniş sürüyor.

Ukrayna, Rusya karşısında takındığı dik duruşuyla tüm dünyada takdir topladı. Ukrayna Savunma Bakanlığı tarafından toplumsal medya üzerinden yapılan açıklamada, Türkiye’den alınan Bayraktar TB2 Silahlı İnsansız Hava Araçları (SİHA) ile Rusya’ya ilişkin değerli silahların ve hava savunma sistemlerinin imha edildiği tabir edildi.

Ukrayna Türkiye’den alınan Bayraktar TB2 için müzik yaptı!

Bakanlık, Kiev’e bağlı İvankiv kırsalında konuşlanan Rusya’ya ilişkin Buk Hava Savunma Sistemleri’nin Bayraktar TB2 ile imha edilme anlarına ilişkin imajları yayınlamıştı. Fakat artık durum bununla da kalmadı ve Ukrayna Bayraktar TB2 için müzik bile yaptı. İmajlar süratle toplumsal medyada ilgi toplamaya başladı.

Rusya’nın Ukrayna saldırısı sürerken Ukrayna bugün “Yanımızda olduğunuzu bize kanıtlayın” daveti yaptı. Avrupa Birliği’ne katılmak için imza atan Ukrayna Lideri herkesten yardım talebi bekliyor. Bir çok şirket Rusya’ya olan yansısını ortaya koymuş durumda. Ukrayna en son kripto para borsalarından da Rusya’ya yönelik yaptırım talebinde bulundu lakin bu talebi olumlu karşılanmadı.