Rusya ve Ukrayna ortasında bir müddettir devam eden gerginlik savaş ile son buldu. Rusya 2 gündür Ukrayna’yı vuruyor. Buna rağmen Avrupa Birliği de ABD’den yalnızca ekonomik yaptırım ve kınama bildirileri geldi.

Hal bu türlü olunca da Avrupa Birliği’nin dayanağını ardında hissedemeyen Ukrayna Devlet Lideri Zelensky Twitter üzerinden tüm dünya başkanlarını takipten çıktı.

Ukrayna Lideri Zelensky Twitter’da tüm dünya başkanlarını takipten çıktı!

Şu an prestiji ile Zelensky Twitter üzerinden kimseyi takip etmiyor. Avrupa Birliği ve ABD’nin yaşananlar karşısında sessiz kalmasına reaksiyon gösteren Ukrayna başkanı reaksiyonunu Twitter üzerinden gösterdi diyebiliriz.

Zelensky farklı görüntülerde Rusya’dan korkmadıklarını ve Rusya hakkında konuşmaktan çekinmediklerini de tabir etmişti. Lakin buna rağmen kimseden takviye göremediklerini de tabir eden Ukrayna önderi, Ukrayna’nın kimseden korkmadığını tabir etti.

Avrupa Birliği ve Rusya ortasındaki gerginlik yüzünden şu anda sıkıntı durumda kalan Ukrayna savaşın bedelini acı ödüyor. Zelensky Putin ile müzakere yapmak istediğini de söz etti.