Apple’ın ucuz modeli olacak olan iPhone SE’nin tanıtım tarihi ve fiyatı ortaya çıktı. Sızan bilgilere nazaran aygıtın ekranları üretilme etabına geldi. Daha sonra montaja geçilecek ve baharda yeni ucuz iPhone modelleri karşılaşacağız.

Apple‘ın ucuz iPhone telefonu olarak lanse edilen iPhone SE‘nin yeni modelinin ne vakit geleceği ortaya çıktı. Apple’ın birinci başta iPhone 11 kasasıyla yeni bir iPhone SE tasarlayacağı ön görülüyordu.

Aygıtın ismi da şimdi netlik kazanmadı. İsimler ortasında iPhone SE 3, iPhone SE 2022 ya da iPhone SE Plus yer alıyor. 5G’yi destekleyeceği belirtilen aygıtın 300 dolarlık bir etikete sahip olacağı düşünülüyor.

Türkiye’de son kurlara nazaran baktığımızda 4000 Türk lirasına denk gelmekte. Bu fiyata daha sonra vergiler de eklenecek.

Türkiye’de satılan başka modeller olan 2020 model iPhone SE 2‘de KDV ve öbür yasal fiyatların toplamı 3 bin 203 liraya denk geliyor. iPhone SE 2020 modelinin ABD’deki satış fiyatı 399 dolar. Aygıtın Ülkemizdeki fiyatı ise 7 bin 799 lira.

Lakin gelen son raporlara nazaran, şirketin 2020’deki iPhone SE modelini biraz daha geliştirip iPhone SE+ 5G olarak satışa sunacağını gösteriyor.

Ekran Tedarik Zinciri Danışmanları (DSCC) CEO’su Ross Young‘un yaptığı paylaşıma nazaran iPhone SE+ 5G’nin ekranları üretilmeye başlandı. iPhone 8 kasasına emsal bir dizaynın kullanılacağı yeni ucuz iPhone modelinin mart ayında montajlanacağı, Nisan yahut mayıs aylarında ise satışa sunulacağı belirtildi.