Türkiye’de geçtiğimiz yıllarda yasaklanan Uber, bir dava sürecinden geçtikten sonra tekrar hizmete başladı. Sarı ve turkuaz araçlara sahip Uber XL ismini verdiği minübüs hizmetine de sahipti lakin bu kullanılamıyordu. Artık şirketin resmi Twitter hesabından yapılan bir açıklama ile lüks siyah minübüslerin kullanıma sunulacağı duyuruldu.

Uber duyurdu! Lüks siyah taksi geri geliyor

Uber Türkiye Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Uber Siyah Taksi İstanbul’da! 8 yolcu kapasiteli, aileler ve arkadaş kümeleri için daha geniş oturma alanına sahip araçlarla Siyah Taksi artık Uber ayrıcalığıyla hizmetinizde” sözlerini kullandı.

Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, “Uber Siyah Taksi hizmeti sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Uyum Merkezi’nin düzenlemelerine nazaran faaliyet gösteren, ticari taksi plakası taşıyan ve siyah renk lüks taksi kategorisinde çalışan araçlar tarafından sunulacak. Fiyatlandırma da tekrar UKOME tarafından belirlenen Siyah Taksi taksimetre fiyat tarifesine nazaran yapılacak. Hem yerli hem yabancı Uber kullanıcılarından ağır talep bekliyoruz” sözlerini kullandı.