Twitter düzgün bir gün geçirmiyor. The Verge’in bildirdiği bir rapora nazaran, kod dedektifi Jane Manchun Wong ve öbür kullanıcılar, bugün kısmi bir Twitter kesintisi fark ettiler. Bu da profil sayfaları da dahil olmak üzere kimi tweetlerin yok olmasına sebebiyet verdi.

Bildirilenlere nazaran Twitter’da birçok kullanıcı, yeni tweet’ler görmek için sayfalarını yenilediğinde ‘sistem kaynaklı’ bir sorunla karşılaşıyorlar. Downdetector.com’a nazaran, Twitter’ın web sitesi ve uygulamasında erişim sorunu yaşanıyor.

Twitter’a erişim sorunları yaşanıyor!

Toplumsal ağın durum sayfası yanlış bir şey göstermiyor, fakat sorun yaşayan kullanıcıların sayısı artıyor. Twitter, Engadget’a sorunu araştırdığını ve takip edeceğini söyledi. Şirketin dayanak hesabı ayrıyeten kullanıcılara “vakalarda artış” hakkında bilgi verdi. En azından bu yazı itibariyle hala birçok tweet’i görüntülemek ve yeni gönderiler oluşturmak mümkün.

Wong, Twitter‘ın bir kod geçişini geri alarak durumu “hafiflettiğini” kaydetti. Bu, bu ay şimdiye kadar yaşanan ikinci olay. 11 Şubat’ta şirket, insanların vakit çizelgeleri göndermesini yahut yüklemesini engelleyen bir “teknik hata” yaşadı ve düzeltti. Arızaların birbiriyle alakalı olup olmadığı belirli değil, lakin uzun biçimli bir makale özelliğini test ettiği periyoda denk gelmesi şirket açısından âlâ değil.

Erişim sorunları kısa müddette çözülse de sıklıkla tekrarladığı için şirket açısından sorun oluşturuyor diyebiliriz.