The Verge’den gelen bir habere nazaran Twitter‘ın gazeteciler, toplumsal medya uzmanları ve öbür ileri seviye kullanıcılar tarafından sevilen bir sürümü olan TweetDeck’in yakında fiyatlı bir uygulama haline gelebileceği bildirildi.

Güvenlik araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen koda nazaran, uygulamanın yeni bir sürümü Twitter Blue abonelik kayıt sayfasına yönlendiriliyor. Ekran imajlarına nazaran, “Twitter’da kullanıcıları için güçlü, gerçek vakitli bir araç” vaat ediliyor ve “reklamsız bir deneyim” karşımıza çıkacak.

TweetDeck fiyatlı formata geçebilir!

TweetDeck zati esasen reklamsız bir tecrübe, lakin açıklamalara bakılırsa hizmetin paralı hale gelmesi büyük mümkünlük diyebiliriz. Güvenlik araştırmacısı Jane Manchun Wong bir cevapta, yeni sürümün “yeni Twitter uygulamasındaki kesimlerle eksiksiz bir tekrar oluşturma” olarak karşımıza çıkacağını belirtti. Lakin, hala fiyatsız olabilecek bir “eski sürüm” için bir irtibat da mevcut.

Twitter, geçen yıldan bu yana TweetDeck’in yeni bir sürümünü test ediyor. Şirket “yeni gelişmiş arama özellikleri, yeni sütun tipleri ve sütunları pak çalışma alanlarında gruplamanın yeni bir yolu” üzere kıymetli değişikliklerle test ediyor. Şirket ayrıyeten 2017 yılında kullanıcılara “daha gelişmiş bir TweetDeck deneyimi” için ayda 20 dolara kadar ödeme yapmak isteyip istemediklerini sorarak bir TweetDeck abonelik hizmeti üzerinde planlar yapıyordu. Geçen yıl Bloomberg, Twitter’ın uygulama için bir abonelik fiyatı almayı düşündüğünü bildirmişti.