NETGSM İdare Şurası Lideri Adem Öcal birtakım açıklamalarda bulundu. NETGSM firmasının Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumundan (BTK) 2009’da aldığı sabit telefon, sanal taşınabilir telefon, internet servis sağlayıcılığı ve haberleşme altyapı lisanslarıyla hizmet verdiğini belirtti.

Öcal, Turkcell ile mukavele imzalayarak, kendi GSM çekirdek şebeke alt yapılarını kurduklarını anlattı. BTK’den 0510 22X XXXX numara bloku aldıklarını ve test olarak hizmet vermeye başladıklarını söyledi.

Öcal, “NETGSM yahut mvno, kıt kamu kaynağı olan GSM için tahsis edilen frekansları yayan baz istasyonlarını, kirasını vererek öteki taşınabilir operatörlerle ortak kullanan taşınabilir operatördür ve işletmesel manada onlardan farkı yoktur. Mart ayı prestijiyle da GSM abonesi almaya başlayacağız.” tabirlerini kullandı.

Türkiye’ye 4. GSM öperatörü geliyor!

“”Diğer operatörlere nazaran biz, yapacağımız katma kıymetli kampanyalarla fark yaratacağız. Hayatımızı kolaylaştıran, konforunu artıran tüm bölümlerde Makinalar Ortası İrtibat (M2M) ve objelerin interneti (IoT), taşınabilir uygulamalar, denetim sistemleri üzere teknolojik yazılım ve donanımsal eserler olarak tanımlanan katma bedelli hizmetler, yapay zekayla kısa mühlet içinde yaşantı formumuzda, eğitimden iş hayatımıza esaslı değişikliklere sebep olacak. Münasebetiyle bu eserlerin uygulamasında kullanılacak bağlantı alt yapılarına hızlı/esnek karşılık vereceğiz.” tabirlerini kullanarak neler yapacaklarına dair bilgi de veren Adem Öcal’ın kelamlarını ne derece tutabileceğini daima birlikte göreceğiz.”